Zamet Industry dla kopalń w Rosji i Czechach

Zamet Industry – wiodący dostawca wielkogabarytowych urządzeń przemysłowych, spółka należąca do Grupy FAMUR – dostarcza części mechaniczne maszyn wyciągowych, przeznaczonych do pracy w kopalni Eurochem Volgakalij w Rosji. Kontrakt realizowany jest na zlecenie firmy z Czech INCO Engineering – generalnego wykonawcy. Całkowita wartość umowy pomiędzy Zamet Industry i INCO Engineering przekracza 1 mln Euro. Termin realizacji kontraktu to pierwszy kwartał 2011 roku.

Zamet Industry konsekwentnie rozwija współpracę z firmą INCO Engineering – dostawcą rozwiązań technicznych do transportu w kopalniach – w zakresie zaopatrzenia w części mechaniczne sprzętu wydobywczego. Całkowita wartość sprzedaży Zamet Industry za pośrednictwem INCO Engineering na rynek czeski i rosyjski w latach 2008-2010 przekroczyła 2,7 mln euro.

„Oferta Grupy Zamet jest w 75% przeznaczona na eksport. Kontrakty podpisujemy zarówno bezpośrednio z zagranicznymi kontrahentami, jak i za pośrednictwem międzynarodowych dostawców. Bardzo cenimy współpracę z tak uznaną firmą jak INCO Engineering, która pozwala na ekspansję na istotne dla nas rynkach Rosji i Czech” – powiedział Wojciech Wrona, prezes zarządu Zamet Industry SA.

Zamet Budowa Maszyn SA jest głównym w Polsce oraz liczącym się na świecie producentów producentem i dostawcą kompleksowego wyposażenia hut, walcowni, kuźni metali. Firma zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem zarówno pojedynczych urządzeń jak i całych ciągów technologicznych. W ofercie spółki znajdują się m.in. maszyny i pełne kompleksy do obróbki miedzi oraz aluminium. Zamet Budowa Maszyn oferuje również maszyny i urządzenia hutnicze oraz dla przemysłu przetwórstwa stali, jak również elementy hydrauliki siłowej, a także prowadzi też remonty i modernizacje takich urządzeń.

Połączone siły i doświadczenie Zamet Industry oraz Zamet Budowa Maszyn zapewniają liczne synergie, obejmujące zarówno duży potencjał w dziedzinie projektowania i wykonawstwa maszyn wielkogabarytowych, jak i szeroką bazę klientów.

Zgodnie ze strategią, opublikowaną w dniu 30 listopada 2010 roku, spółka Zamet Industry – wraz z podmiotem zależnym Zamet Budowa Maszyn – zostanie wydzielona z Grupy FAMUR. Wyodrębniony podmiot zyska w ten sposób dodatkowe zdolności kredytowe i akwizycyjne, które umożliwią intensywny rozwój w kraju i na rynkach zagranicznych. Planowane jest ponadto upublicznienie akcji Zamet Industry SA na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, które nastąpić ma w drugiej połowie 2011 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu