Giełdowa spółka Hyperion S.A. współpracuje ze Stream Communications Network & Media Inc.

Kontrolowana przez notowany na warszawskiej giełdzie fundusz MNI S.A. giełdowa spółka Hyperion S.A., jest od 14 grudnia 2010 r. większościowym udziałowcem Stream Communications Sp. z o.o., siódmego co do wielkości operatora telewizji kablowej w Polsce Hyperion posiada obecnie 77,27% udziałów w Stream Communications, będąc jego największym udziałowcem.

Drugim udziałowcem pozostaje nadal kanadyjska spółka Stream Communications Network & Media Inc. – Cieszę się, że Stream pozyskał takiego inwestora. Fundusz MNI S.A. ma duże doświadczenie poparte sukcesami w branży telco, a cała strategia rozwoju segmentu medialno-telekomunikacyjnego, którym zarządza doskonale wpisuje się w obserwowane nie tylko w Polsce ale i na świecie trendy przenikania się telekomunikacji z mediami. Jestem przekonany, że nasza zgodna współpraca pozwoli na szybki rozwój i wzrost wartości Stream Communications – mówi Jan Rynkiewicz, prezes i dyrektor generalny Stream Communications Network & Media Inc.

Pełna paleta usług

Krakowska spółka Stream Communications jest siódmym operatorem telewizji kablowej w Polsce z 2,3-procentowym udziałem w rynku. Firma oferuje usługi telewizyjne w technologii analogowej i cyfrowej, usługi dostępu do Internetu oraz usługi telefonii stacjonarnej w 16 miastach, m.in.: Krakowie, Bielsku-Białej, Rzeszowie, Jaśle, Sanoku, Częstochowie, Katowicach, Gdańsku, Suwałkach. Stream Communications ma ponad 80 tys. abonentów, z czego zdecydowana większość korzysta z usług i pakietów płatnych. Coraz więcej klientów Stream wybiera usługi telewizji cyfrowej, a także dodatkowe (dostęp do Internetu, usługi głosowe). – W Stream Communications dostrzegamy bardzo duży potencjał wzrostu. Uważam, że szybko jesteśmy w stanie zwiększyć penetrację poszczególnych usług. Już wkrótce abonentom Stream Communications zaproponujemy usługi telefonii mobilnej oraz usługi mobilnego dostępu do Internetu na bardzo atrakcyjnych warunkach – mówi Marek Południkiewicz, prezes Hyperion S.A. oraz członek zarządu MNI S.A., odpowiedzialny w funduszu za sektor telekomunikacja.

Nowe kompetencje w grupie

Dzięki zakupowi Stream Communications Hyperion S.A. znacznie zwiększył swój potencjał abonencki, produktowy i technologiczny. Sieć krakowskiej spółki powiększa i doskonale uzupełnia geograficznie sieć Hyperion S.A., zwłaszcza na południu Polski. Zasięg wynosi obecnie ok. 1 mln gospodarstw domowych, z czego ok. 650 tys. jest już okablowanych. – Dzięki zakupowi Stream Communications pozyskaliśmy duże kompetencje w zakresie oferowania usług telewizyjnych. Planujemy świadczenie usług telewizyjnych nie tylko naszym klientom w oparciu o własną sieć, ale także na platformie internetowej w technologii OTT (Over-The-Top) – mówi prezes Marek Południkiewicz.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu