Wzrost liczby klientów usług telekomunikacyjnych Cyfrowego Polsatu

Cyfrowy Polsat 2010 rok zakończył z liczbą ponad 95 tysięcy użytkowników telefonii komórkowej oraz ponad 25 tysięcy klientów usługi dostępu do Internetu, świadczonej w technologii HSPA+ MIMO.

W przypadku obydwu usług oznacza to wzrost o kilkadziesiąt procent w stosunku do III kw. 2010 r. Blisko 95% użytkowników usługi telefonii komórkowej korzysta z oferty z abonamentem.

W ostatnim czasie w ramach kolejnej rozbudowy sieci radiowej HSPA+ Cyfrowego Polsatu o 44 stacje bazowe, w zasięgu usługi znalazło się znalazło się 9 nowych miast z zaludnieniem powyżej 20 tysięcy mieszkańców i wiele mniejszych miejscowości, a na obszarach większości województw został zwiększony dotychczasowy zasięg. Dzięki temu usługa Internetu jest dostępna dla 48% populacji kraju oraz 40% abonentów platformy.

Internet HSPA+ MIMO Cyfrowego Polsatu, przez niektórych operatorów nazywany Internetem 4G, zapewnia wysokie prędkości transmisji danych – do 28,8 Mb/s przy pobieraniu i do 5,76 Mb/s przy wysyłaniu. W I kwartale br. spółka, jako pierwszy dostawca w Polsce, planuje uruchomić bardzo szybki Internet LTE. Ta najnowocześniejsza technologia będzie zapewniała usługę o prędkością do 100 Mb/s. Od grudnia 2010 r. trwają zapisy na promocję Internetu LTE. Pierwszych 10 000 klientów będzie mogło korzystać z tej technologii za darmo nawet przez pół roku.

źródło/autor: Cyfrowy Polsat

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu