Program obliczeniowy ArmWin AS firmy Armacell – pomoc przy doborze izolacji

Dobór optymalnej izolacji nie jest rzeczą prostą. Różnice w temperaturze otoczenia i ośrodka, grubościach rur czy wilgotności sprawiają, że każdy przypadek należy traktować indywidualnie. Program obliczeniowy ArmWin AS, udostępniony przez firmę Armacell, pozwoli dokonać niezbędnych obliczeń, dzięki którym nasza izolacja będzie działać tak, jak tego oczekujemy.

Wykonanie wszystkich obliczeń, niezbędnych do odpowiedniego dobrania izolacji jest nie tylko skomplikowane, ale również czasochłonne. Dlatego też firma Armacell, udostępniła program ArmWin AS, będący doskonałym narzędziem znacznie usprawniającym pracę projektantów. Dzięki dużym możliwościom oraz intuicyjnemu interfejsowi będzie on przydatny bez względu na to, czy potrzebujemy dobrać odpowiednią grubość otuliny, czy też obliczyć stopień oszczędności energii.

Program ArmWin AS jest uniwersalnym i darmowym programem mającym na celu usprawnienie obliczeń związanych z doborem odpowiedniej izolacji. Pozwala on na szybkie wyznaczenie takich parametrów, jak kontrola kondensacji (minimalna grubość izolacji), temperatura powierzchni zewnętrznej, współczynnik przenikania ciepła, strumień cieplny, zmiana temperatury płynącego ośrodka, zmiana temperatury nieruchomego ośrodka, zabezpieczenie przed zamarzaniem, czy zachowanie długoczasowe. Dzięki temu możemy wyznaczyć odpowiednią do danych warunków izolację, która w optymalny sposób zapewni nam oczekiwane efekty. Dodatkowo, ArmWin AS pozwala określić oszczędność energii jaką uzyskamy stosując izolację. Jest to o tyle istotne, że inwestorzy często wymagają oszacowania przyszłego zużycia energii przez instalację grzewczą. Program ArmWin AS umożliwi nam szybkie uzyskanie tego typu danych oraz przedstawi ilość energii zaoszczędzonej w stosunku do niezaizolowanej instalacji. Co więcej, oszczędność energii wyrażana jest w ilości paliwa lub energii elektrycznej w kWh, oszczędzonej w określonym terminie, co pozwala łatwo uzmysłowić finansowe korzyści płynące z zastosowania odpowiedniej otuliny. Używając programu firmy Armacell mamy również pewność, że uzyskane wyniki są wiarygodne, ponieważ wszelkie obliczenia wykonywane są zgodnie z normą EN ISO 12241:2008, która określa zasady obliczania izolacji cieplnej wyposażenia budynków.

Choć program ArmWin AS dostępny jest za darmo dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS to firma Armacell poszła o krok dalej i stworzyła ArmWin AS Online. Dzięki temu, osoby które rzadko dokonują tego typu wyliczeń nie muszą ściągać i instalować oprogramowania. Wystarczy bowiem komputer posiadający dostęp do Internetu oraz przeglądarka, by móc korzystać z pełnej funkcjonalności systemu. Co więcej, odpowiednich obliczeń możemy dokonać nawet nie mając dostępu do komputera – wystarczy jedynie smartfon, który pozwoli nam na dostęp do Internetu i mobilne przeglądanie stron firmy Armacell.

Ustalenie odpowiednich parametrów jest często warunkiem koniecznym prawidłowego doboru otuliny, gwarantującej optymalne działanie instalacji. Niestety ich obliczenie może dla wielu osób stanowić problem. Program ArmWin AS pozwoli szybko i bezproblemowo dokonać potrzebnych obliczeń, co nie tylko znacznie ułatwi pracę, ale również pozwoli uniknąć błędów.

źródło/autor: FlyPR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu