Nowe usługi profesjonalne i edukacyjne od Fortinet

Tagi:

Fortinet rozszerza ofertę usług o szkolenia on-line oraz pakiet usług profesjonalnych adresowanych do dużych przedsiębiorstw. Firmy, które realizują duże projekty coraz częściej wymagają od swojego dostawcy zapewnienia dodatkowego wsparcia technicznego w trakcie procesu implementacji.

Wprowadzając nowe usługi Fortinet gwarantują klientom korporacyjnym łatwiejszy dostęp do wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, co pozwala na szybszą realizację wdrożenia.

Nowe kursy on-line wykorzystują infrastrukturę wirtualnych laboratoriów Fortinet. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów z wykorzystaniem transmisji wideo „na żywo” w formie interaktywnych sesji pytań i odpowiedzi. Uczestnicy mają cały czas dostęp do multimedialnych materiałów. Szkolenia internetowe oferują wszystkie zalety tradycyjnych warsztatów. Ponadto, umożliwiają klientom elastyczne planowanie edukacji i zmniejszają obciążenie kadry technicznej w trakcie wdrożenia. Ich atutem jest możliwość uczestniczenia w szkoleniu bezpośrednio z siedziby firmy, bez konieczności wyjazdów i ponoszenia kosztów podróży.

Oprócz oferty szkoleń on-line, producent wprowadził pakiet usług profesjonalnych, w ramach których inżynierowie Fortinet zapewniają wszechstronną pomoc klientom w trakcie konfiguracji systemu bezpieczeństwa. Pracownicy Fortinet dysponują wiedzą we wszystkich aspektach technologii zabezpieczeń wykorzystywanej w FortiGate, FortiManager, FortiAnalyzer, FortiWeb, FortiScan i FortiDB, ale również konkurencyjnym sprzęcie i innych urządzeniach sieciowych.

Usługi profesjonalne obejmują bezpośrednie wsparcie ze strony ekspertów Fortinet, którzy z kolei mają kontakt z programistami oraz projektantami urządzeń i aplikacji, a także dostęp do zestawu skryptów, architektury i konfiguracji zrealizowanych wdrożeń Fortinet. Dzięki temu można na bieżąco rozwiązywać trudne problemy techniczne i przyspieszać proces implementacji skomplikowanych rozwiązań.

Nowe usługi Fortinet są dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dystrybutorów i partnerów firmy Fortinet. Aby korzystać z usług firma musi mieć ważny kontrakt na wsparcie techniczne dotyczące produktu objętego szkoleniem.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu