Kinect najtaniej od premiery

Od światowej premiery kontrolera Kinect nie minęły jeszcze 3 miesiące, a Microsoft już może uznać, że kontroler do Xbox 360 okazał się marketingowym sukcesem. Obecna cena Kinect nigdy nie była niższa.

– Po premierze i w okresie świątecznym nabyć kontroler Microsoftu było bardzo trudno. Ponieważ popyt był spory, ceny w niektórych sklepach, były średnio o 100 złotych droższe niż w tej chwili. W naszym sklepie można go było kupić za 599 złotych, ale atrakcyjna cena spowodowała szybkie wyczerpanie stanów magazynowych. Teraz cena jest jeszcze niższa i wynosi 541 złotych – mówi Paulina Pilecka-Domin – przedstawicielka sklepu redcoon.pl

Microsoft na tegorocznych targach CES przyznał, że do sklepów na świecie trafiło 8 mln sztuk Kinecta, co oznacza sprzedaż na poziomie 6,5 mln sztuk. Wynik ten jest powodem do dumy dla Microsoftu i zaskoczeniem dla analityków.

-Nie jest jednak tak różowo jak mogłoby się wydawać, ponieważ te dane dotyczą globalnej sprzedaży. Amerykański koncern skupił się głównie na swoim rodzimym rynku, zaś Europa, w tym Polska została potraktowana nieco po macoszemu. Gdyby Kinect trafił na rynek w większej ilości egzemplarzy w okresie premiery, sprzedałby się w jeszcze lepiej ­– tłumaczy specjalistka redcoon.pl

Do fenomenu Kinecta przyczynia się to, że przy odpowiedniej znajomości zagadnień programowania, można go podłączyć do komputera PC. W Internecie można z łatwością znaleźć filmy z różnymi zastosowaniami kontrolera – służy do pomiaru wirtualnych obiektów, czy umożliwia producentom gier i filmowcom najtańsze dostępne motion capture.

Najprawdopodobniej, dzięki zastosowaniu stale doskonalonego (także przez użytkowników) oprogramowania, możliwości Kinecta będą wzrastać. Warto się przekonać, czy faktycznie przenosi elektroniczną rozrywkę w inny wymiar, zwłaszcza, że tak tani jeszcze nie był.

www.redcoon.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu