Galeria Krakowska trzecia w Polsce

Galeria Krakowska uplasowała się na trzeciej pozycji w rankingu najlepszych centrów handlowych przygotowanym, po raz pierwszy w Polsce, przez Forum Najemców i TNS Pentor. Lista i jej kolejność powstała na podstawie opinii najemców – ocenili oni m. in. zarządzenie galerią, działania marketingowe oraz satysfakcję handlową. W badaniu z werdyktem zarządców sklepów zmierzyło się 79 centrów handlowych.

Ranking został oparty na badaniu ankietowym, pod względem kryteriów takich jak: zarządzanie obiektem, proces deweloperski, komercjalizacja, działalność marketingowa, satysfakcja handlowa. Galeria Krakowska uzyskała bardzo wysokie noty w każdym z wymienionych parametrów. W ocenie najemców w „złotej dziesiątce” zajęła 3 pozycję. Bardzo się cieszę, że Galeria Krakowska została tak dobrze oceniona. Kontakty z najemcami w tej branży są absolutnie priorytetowe. W naszych centrach prowadzimy politykę otwartych rozmów i daje to dobre efekty. Oprócz budowania dobrych relacji, nie bez znaczenia są odpowiednie działania marketingowe i troska o wizerunek – mówi Monika Pyszkowska – dyrektor Galerii Krakowskiej w latach 2006 – 2010 r., od stycznia tego roku dyrektor Galerii Kaskada w Szczecinie. To właśnie p. Monika Pyszkowska odbierze Nagrodę Forum Najemców podczas uroczystego spotkania branży rynku centrów handlowych Shopping Center Forum, które odbędzie się 3 lutego 2011 r. w warszawskim hotelu Hilton. Będziemy robić wszystko, aby utrzymać wysoki poziom i dobre relacje z najemcami. Postaramy się również podnieść poprzeczkę – mówi aktualny dyrektor Galerii Krakowskiej Ryszard Wysokiński.

Po raz pierwszy w naszym kraju zawiązało się Forum Najemców Centrów Handlowych, które podjęło takie badania. Z ich inicjatywy, we wrześniu 2010 Pentor Research International, przygotował ranking centrów biorąc pod uwagę opinię najemców. Jego zasadniczym celem było wytypowanie najlepszych i najgorszych centrów handlowych.

Galeria Krakowska została otwarta jesienią 2006 r. Jest największym obiektem ECE w Polsce i jednocześnie jedna z największych galerii handlowych w Małopolsce. Dzięki powstaniu Galerii Krakowskiej w Krakowie uporządkowano i zrewitalizowano tereny wokół Dworca Głównego PKP oraz stworzono nową przestrzeń miejską: Plac J. Nowaka-Jeziorańskiego (dawniej Dworcowy), który otrzymał nagrodę w konkursie „Kraków mój dom”. W Galerii Krakowskiej na blisko 60 tys. m kw. powierzchni działa ponad 270 sklepów i restauracji, prowadzonych zarówno przez firmy międzynarodowe, ogólnopolskie jak i lokalnych przedsiębiorców z Małopolski. Świetnie dobrany zestaw branż i marek tworzy niesamowitą atmosferę zakupów. W pasażach są organizowane liczne atrakcje, jak pokazy mody, eventy, wystawy, promocje, które dodatkowo uatrakcyjniają czas spędzony w Galerii. Galeria Krakowska swoim rozmachem, różnorodnością oferty handlowej i skutecznym marketingiem rocznie przyciąga aż 35 milionów odwiedzających.Potwierdzeniem światowej klasy Galerii Krakowskiej są nagrody Międzynarodowej Rady Centrów Handlowych: ICSC European Shopping Center Award 2008 dla najlepszego centrum handlowego w kategorii dużych obiektów oraz Merit Award w światowym konkursie ICSC Internatinal Design and Development.

źródło/autor: Galeria Krakowska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu