Abra nagrodzona Diamentem Forbesa

ABRA S.A., firma zarządzająca siecią kilkudziesięciu sklepów meblowych w całej Polsce, otrzymała prestiżową nagrodę Diamenty Forbesa 2011. Spółka zajęła drugą lokatę w Małopolsce oraz 25-te miejsce na liście ogólnopolskiej, tym samym ABRA dołączyła do grona najlepiej rozwijających się firm w Polsce w ostatnich latach.

Diamenty Forbesa to ranking najszybciej zwiększających swoją wartość polskich przedsiębiorstw w ciągu ostatnich trzech lat działalności, w trzech kategoriach poziomów przychodów. Nagrody przyznawane są w ujęciu ogólnopolskim oraz dla poszczególnych województw.

Badania na zlecenie miesięcznika Forbes przeprowadziła firma Dun&Bradstreet Polska na podstawie danych finansowych z lat 2007-2009 przy wykorzystaniu tzw. metody szwajcarskiej.

– Cieszymy się z otrzymania tej nagrody i docenienia naszych wysiłków, jakie wkładamy w rozwój nie tylko naszej firmy, ale całej branży meblowej w Polsce – mówi Piotr Krzanowski, Prezes Zarządu ABRA S.A. – Mamy nadzieję, że kolejne trzy lata również pozwolą nam pokazać, że rynek mebli w Polsce ma przed sobą znakomitą przyszłość, a my potrafimy to dobrze wykorzystać – dodaje Krzanowski.

To nie jedyne wyróżnienie jakie ABRA otrzymała w ostatnim czasie. Spółka doceniona została również przez konsumentów, którzy po raz kolejny przyznali jej pierwsze miejsce w kategorii sklepów meblowych, wręczając tytuł Laur Konsumenta oraz nagrodę Grand Prix.

W ostatnim roku obrotowym (trwającym w spółce do sierpnia) spółka zanotowała 245 mln zł przychodów i 6 mln zysku netto. Spółka tworzy własną sieć franczyzową i otwiera kolejne sklepy własne oraz inwestuje w logistykę.

źródło/autor: ABRA

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu