Nowe strony internetowe Finnair poświęcone odpowiedzialności społecznej

Linie lotnicze Finnair uruchomiły nowe strony internetowe poświęcone odpowiedzialności społecznej firmy. Strony w nowy i kreatywny sposób pokazują, jak linie lotnicze mogą pełnić rolę odpowiedzialnego członka społeczeństwa oraz jakie działania i decyzje mogą podejmować pasażerowie, aby podróżować odpowiedzialnie, ograniczając emisję dwutlenku węgla.

„Linie Finnair pragną być ulubionymi liniami lotniczymi pasażerów, którym jakość i ochrona środowiska nie są obojętne” – mówi Kati Ihamäki, Wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w Finnair. „Linie lotnicze pełnią w społeczeństwie wysoce widoczną funkcję, powinny więc dawać przykład w zakresie odpowiedzialności społecznej”.

Linie Finnair od dawna dążą do ograniczenia śladu węglowego i emisji dwutlenku węgla. W latach 1999-2009 zmniejszyły poziom emisji dwutlenku węgla na jedno miejsce w samolocie o 22 %. Teraz jako cel stawiają sobie ograniczenie emisji o 24 % pomiędzy rokiem 2009 a 2017. W ten sposób w okresie od 2009 do 2017 roku ich całkowita emisja dwutlenku węgla na jedno miejsce w samolocie zmniejszy się o 41 %.

Linie Finnair posiadają jedną z najbardziej nowoczesnych flot na świecie. Średni wiek samolotów Finnair to mniej niż 7 lat oraz poniżej 4 lat dla samolotów obsługujących loty długodystansowe. Ponadto linie Finnair oferują połączenia na najkrótszych trasach pomiędzy Azją a Europą z przesiadką w Helsinkach, co oznacza najniższe możliwe wskaźniki spalania paliwa oraz najmniejszą liczbę przelatanych kilometrów, a tym samym niski poziom emisji dwutlenku węgla na skutek podróżowania.

„Krótsze dystanse często oznaczają oszczędność czasu, co ma duże znaczenie dla wielu naszych klientów” – mówi Juhani Nuoramo, Dyrektor ds. Sprzedaży Finnair w Polsce. „Z Warszawy oferujemy najszybsze połączenia do Hongkongu, Szanghaju, Tokio, Osaki i Seulu, a z dniem 27 marca wprowadzamy również codzienne połączenie na trasie Gdańsk-Helsinki” – dodaje Nuoramo.

Odwiedź nowe strony: http://www.finnair.com/corporateresponsibility.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu