Monday Development sprzedaje kolejne biura za ponad 1,5 mln zł

Monday Development – poznański deweloper notowany na rynku GPW New Connect – zawarł dzisiaj przedwstępne umowy sprzedaży powierzchni biurowych o wartości ponad 1,5 mln zł brutto.

Jest to kolejny znaczący krok w komercjalizacji nowo wybudowanego budynku biurowego Piątkowska 116. Kilka dni temu, 18-stego stycznia 2011,  Spółka informowała o umowie sprzedaży lokali w tej inwestycji opiewającej na kwotę 4,5 mln zł brutto.

– „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa sprzedaży lokali w naszym budynku” – powiedział Piotr Kasprowicz, dyrektor sprzedaży Monday Development. – „Budowa biurowca przy ul. Piątkowskiej 116 była inwestycją nieco ryzykowną. Jako pierwsi w Poznaniu wybudowaliśmy wysokiej klasy budynek biurowy z lokalami na sprzedaż, a nie na wynajem. Zaobserwowaliśmy, że na rynku brakuje dobrej oferty dla przedsiębiorców, którzy chcą inwestować środki w zakup własnego lokum, zamiast opłacać wysokie czynsze za wynajem biura. Szybkie tempo sprzedaży potwierdza, że nasz budynek dobrze wpasował się w ich potrzeby ”.

Budynek biurowy Piątkowska 116 został oddany do użytku pod koniec grudnia 2010. Obecnie w budynku pozostało tylko 11% wolnej powierzchni biurowej – dla 50% powierzchni podpisane zostały przedwstępne umowy sprzedaży, a kolejne 39% objęte jest uzgodnieniami  rezerwacyjnymi. Spółka planuje już kolejny podobny projekt – budowę kameralnego budynku biurowego o powierzchni ok. 1000m2 w ścisłym centrum Poznania, u zbiegu ulic Bóżnicza i Małe Garbary.

źródło/autor: Monday Development

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu