Informatyka w AP Edukacja

W ramach 2 letniej nauki w szkole policealnej na kierunku informatyka realizowany jest program MEN, a absolwenci uzyskują zawód technik informatyk. 

Z pewnością jest to jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków w dzisiejszych czasach. Nie bez znaczenia jest fakt, iż praca w tym zawodzie jest także dobrze płatna, a rynek pracy dla specjalistów z tej dziedziny jest szeroko otwarty. Możliwości wynikające z wyboru specjalizacji, również nie są bez znaczenia przy wyborze tego kierunku – mówi przedstawiciel szkoły Anna Rakus.

Jedną z dostępnych specjalizacji na kierunku informatyka są aplikacje internetowe. Kształcenie skoncentrowane jest na projektowaniu i programowaniu różnego rodzaju aplikacji webowych jak strony i portale internetowe oraz dedykowane programy i systemy mające zastosowanie w komercyjnych przedsięwzięciach internetowych.

Absolwenci specjalizacji grafika komputerowa będą mieli możliwość udowodnienia swoich umiejętności przy realizacjach graficznych dla wszelakich projektów internetowych i informatycznych, począwszy od stron www a skończywszy na interfejsach dla dedykowanych aplikacji.

Na kierunku systemy zarządzania bazami danych nauka koncentruje się na przedstawieniu wiedzy z zakresu administrowania bazami danych, ich projektowaniu i strukturą.

Specjalność administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi charakteryzuje się ukierunkowaniem na administrowanie sieciami komputerowymi, projektowanie i zarządzanie architekturą komputerową.

Doświadczeni informatycy tworzą zaawansowane projekty internetowe, prowadzą szkolenia, wdrażają programy opracowują i ulepszają  komputerowe systemy informacji,  dbają o zbiory danych oraz system zarządzania bazą danych, aby zapewnić ich bezpieczeństwo. Prowadzą badania nad sztuczną inteligencją, językami komputerowymi, przesyłaniem danych i robotyzacją.  

AP Edukacja ma status szkoły publicznej i kształci w oparciu o programy ministerialne. Z nauki w szkole skorzystało już ponad 117 tys. osób, w 20 placówkach w największych miastach w Polsce.

W ramach AP Edukacja prowadzone są licea ogólnokształcące, gimnazja, szkoły policealne, kursy zawodowe oraz szkolenia dla firm i instytucji.

źródło/autor: AP Edukacja

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu