Błyskawiczne darowizny przez Internet

Jedna z najbardziej popularnych metod przyjmowania darowizn od Internautów jest już dostępna dla polskich organizacji i osób prywatnych. Zamieszczenie przycisku na stronie www czy profilu na Facebooku zajmuje tylko chwilę i nie wymaga zaawansowanych umiejętności. W Polsce z usługi skorzystały już między innymi Muzeum w Auschwitz, Fundacja Dar Serca, Stowarzyszenie Razem i inne.

„W dzisiejszych czasach zbieranie do puszki nie jest jedyną opcją” – mówi Przemek Pluta, dyrektor PayPal Polska. „Mamy nowoczesne rozwiązania, takie jak przycisk darowizny, który pozwala w wygodny sposób wesprzeć dowolną organizację lub osobę prywatną. Przycisk można umieścić gdziekolwiek: na stronie, profilu czy blogu. Z naszego rozwiązania korzystają zarówno wielkie i znane organizacje takie jak Czerwony Krzyż, jak i mniejsze lokalne fundacje i osoby prywatne. Wielu bloggerów i autorów niezależnych, traktuje pomarańczowy przycisk PayPal jako dodatkowe lub główne źródło finansowania swojej działalności.”

Z przycisku darowizny PayPal korzysta ponad 100 tysięcy organizacji non-profit. Polscy użytkownicy mogą przyjmować darowizny w jednej z 24 walut, w tym z PLN. Implementacja przycisku jest szybka, zajmuje około 15 minut i prosta, gdyż sprowadza się do kilku kliknięć myszką i przeklejenia kodu HTML z PayPal na stronę www czy profil na Facebooku. Przycisk darowizny jest dostępny dla każdego wpłacającego, nie tylko dla posiadaczy kont PayPal.

Utworzenie przycisku darowizny w systemie PayPal

Utworzenie przycisku jest proste: wystarczy zalogować się do swojego konta PayPal (lub założyć nowe) i kliknąć zakładkę Usługi dla handlowców. W sekcji Główne funkcje, widocznej z prawej strony, należy kliknąć łącze Darowizny. Zostanie wyświetlona strona tworzenia przycisków, która pozwoli określić nazwę darowizny (np. „Wsparcie akcji XYZ”) i kilku zmiennych, takich jak waluta, domyślna kwota wpłaty itd. Po wypełnieniu formularza wystarczy kliknąć pozycję Utwórz przycisk, aby uzyskać specjalny kod HTML, który należy wkleić w serwisie Facebook.

Integracja z Facebookiem

Aby zacząć przyjmować płatności w serwisie Facebook, należy skorzystać z prostej funkcji zwanej FBML. Umożliwia ona korzystanie z różnych aplikacji zewnętrznych, takich jak przycisk darowizny PayPal. W wyszukiwarce znajomych należy wpisać „FBML”. W wynikach wyszukiwania pojawi się aplikacja „Statyczny FBML”. Po wyświetleniu profilu Statyczny FBML należy w lewym górnym rogu wybrać łącze Dodaj do mojej strony. Zostanie wyświetlone okienko, w którym należy potwierdzić dodanie aplikacji FBML do określonej strony. Następnie przechodzimy do edycji tej strony i klikamy pozycję Aplikacje. Wśród aplikacji pojawi się Statyczny FBML, a pod spodem łącze Przejdź do aplikacji. Po przejściu do aplikacji wklejamy kod wygenerowany w systemie PayPal, zapisujemy zmiany i… gotowe!

Integracja z blogiem /stroną www

Aby móc akceptować darowizny na stronie lub blogu należy wejść w panel nawigacyjny i kliknąć dodaj gadżet. Następnie wybrać element HTML/JavaScript. W pustym polu należy wkleić wygenerowany kod HTML i zapisać zmiany. Przycisk darowizny PayPal jest już aktywny.

Więcej na: https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=_donate-intro-outside

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu