Żelazny sposób na zdrowie z Plussszem

Naszemu organizmowi potrzebne są dokładnie te same pierwiastki, z których składa się wszechświat. Żelazo bardzo często występuje w naturze, niestety w pożywieniu, wielokrotnie odczuwa się jego niedobór. Wegetarianom, a zwłaszcza kobietom, które stosują różnego rodzaju diety odchudzające zaleca się uzupełnianie żelaza poprzez przyjmowanie witaminowych suplementów diety, szczególnie takich jak Plusssz Żelazo. Ten preparat zawiera tylko naturalne barwniki, a forma płynna powoduje, że substancje czynne przyswajają się szybciej.

Niedobór żelaza powoduje zahamowanie syntezy hemoglobiny, co pociąga za sobą wiele konsekwencji z anemią na czele. Główną przyczyną niedoboru jest utrata krwi. U kobiet najczęściej podczas miesiączek lub krwawienia pomenopauzalnego. Dodatkowo zwiększone zapotrzebowanie na żelazo występuje u: dziewczynek w okresie dojrzewania, kobiet w ciąży i matek karmiących, ludzi starszych, osób uprawiających sporty wytrzymałościowe czy osób często stosujące diety odchudzające. Dzienna dawka żelaza powinna wynosić 15 mg. Dieta odchudzająca często opiera się na jogurtach, serach białych i owocach, czyli produktach bardzo ubogich w ten pierwiastek.

Trzeba pamiętać, że w naszym organizmie żelazo pełni wiele istotnych funkcji: wzmacnia system obronny, podnosi odporność na przeziębienia, zakażenia i choroby wirusowe, poprawia wytrzymałość i aktywność fizyczną. Żelazo jest tak ważne, ponieważ ten pierwiastek jest nośnikiem tlenu. Kiedy krew przepływa przez naczynia krwionośne w płucach, tlen przyłącza się do żelaza, aby w ten sposób dostać się do wszystkich komórek organizmu z mózgiem, mięśniami, sercem i wątrobą włącznie.

Dlatego, aby zapewnić organizmowi optymalne zaopatrzenie w ten ważny pierwiastek warto pomyśleć o jego suplementacji za pomocą witaminowych preparatów.

Plusssz Żelazo ma smak wiśniowo – pomarańczowy. Wystarczy rozpuścić jedną tabletkę w szklance zimnej wody, aby powstał pyszny napój, który w naturalny sposób uzupełni poziom żelaza w organizmie. Poręczne opakowanie Plusssza bez najmniejszego problemu zmieści się do damskiej torebki, a przeźroczyste okienko na przedniej części opakowania ułatwi kontrolę zawartości tabletek w tubie.

Plusssz Żelazo to profesjonalny kompleks zbilansowanych witamin i mikroelementów. Zawiera 100% dziennego zapotrzebowania organizmu na te składniki. Z myślą o kobietach, każda dwuwarstwowa tabletka Plusssz Żelazo została wzbogacona kwasem foliowym i witaminą B12.

Plusssz Żelazo zawiera tylko naturalne barwniki oraz posiada pozytywną opinie Akademii Medycznej Wydziału Farmacji. Płynna forma Plusssza powoduje, że zawarte w nim witaminy i inne czynne substancje przyswajają się szybciej.

Więcej informacji na temat produktu znajduje się na stronie: www.plusssz.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu