MenCode.pl – nowy portal dla mężczyzn

W kwietniu 2011 roku zostanie uruchomiony nowy portal społecznościowy MenCode.pl. Za realizację przedsięwzięcia odpowiada MenCode Sp. z o.o. z grupy Data System. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Strona dedykowana będzie nowoczesnym, aktywnym i otwartym na zagadnienia mody mężczyznom. Najważniejszym narzędziem udostępnionym użytkownikom portalu będzie Ubierator 3D w postaci inteligentnego doradcy.

– Powstanie portalu to autorski pomysł specjalistów Data System Group. Do jego realizacji przystąpiliśmy po uzyskaniu wsparcia finansowego z funduszy UE. Ta wyjątkowa w skali światowej inicjatywa ma służyć polskim mężczyznom. To właśnie oni będą głównymi odbiorcami porad i użytkownikami portalu. Swoje miejsce znajdą tu także kobiety, chcące dowiedzieć się jak dbać o dobry wygląd swojego  partnera. Dotychczas głównie kobiety miały wiele narzędzi, które wspierały ich wizerunek, zgodnie z panującymi trendami w modzie. Niebawem, wraz ze startem naszego portalu, takie narzędzie uzyskają także mężczyźni – mówi Edyta Gaumer-Waligóra, menedżer portalu MenCode.pl.

Portal MenCode.pl ma sprostać potrzebom najbardziej wymagających mężczyzn. Będzie on oferował nowatorskie sposoby prezentacji mody męskiej. Projekt ten skierowany jest przede wszystkim do mężczyzn, którzy instynktownie rozumieją podstawowe zasady panujące w modzie męskiej, a jeśli mają wątpliwości – szukają wskazówek w internecie. Kluczem do sukcesu portalu jest wsparcie ekspertów. – W przedsięwzięcie zaangażowane są renomowane studia fotograficzne, styliści oraz agencja interaktywna, co gwarantuje wysoką jakość zaprezentowanych produktów, funkcjonalne narzędzie modowe oraz profesjonalną pomoc w dziedzinie stylizacji i doboru garderoby –  dodaje Edyta Gaumer-Waligóra.

Największy atut strony i jednocześnie najbardziej nowatorskie narzędzie na rynku mody to zainstalowany na portalu Ubierator 3D. Dla najbardziej wymagających mężczyzn udostępniona zostanie wirtualna postać mężczyzny, która niczym model na wybiegu, zaprezentuje dobraną wcześniej garderobę. Aplikacja w pełnym trójwymiarze wyposażona będzie w funkcję obrotu o 360 stopni, a także w opcję przybliżania i powiększania. Pozwoli to na zapoznanie się z ubraniem w najbardziej szczegółowym stopniu i ocenę atrakcyjności odzieży przed dokonaniem zakupu. Do obsługi wirtualnego stylisty zaangażowani będą profesjonalni eksperci.  Zestawią oni, zgodnie  ze swoją wiedzą i umiejętnościami, wszystkie możliwe kombinacje ubrań, a następnie udostępnią je użytkownikom portalu. Dzięki takiemu rozwiązaniu internauta otrzyma stuprocentową pewność, że stworzone przez niego stylizacje są zgodne z obowiązującymi kanonami mody i będą na nim dobrze wyglądać.

–  Ubierator 3D został stworzony z myślą o mężczyznach, którzy cenią profesjonalny wygląd, lecz mają problemy ze skompletowaniem garderoby. Stąd proponujemy fachową poradę profesjonalnego stylisty, tzw. Personal Shoppera oraz wiele innych oryginalnych rozwiązań na miarę potrzeb „konsumenta przyszłości“. MenCode.pl ma wymiar społeczny i emocjonalny, mierzy się z wyzwaniem zaspokojenia potrzeb wyższego rzędu, oferując przy tym bezkonkurencyjne rozwiązanie w głównym medium komunikowania się ze światem jakim obecnie  jest internet – dodaje Edyta Gaumer-Waligóra.

Na platformie będzie można znaleźć informacje i porady z dziedziny mody męskiej oraz inne ciekawe artykuły ze wszystkich sfer mogących interesować współczesnego mężczyznę. Będą one zebrane w takich zakładkach jak Męska rzecz, Okiem kobiety, Męski lans, Popkultura. Wszechstronne podejście do tematu sprawi, że użytkownicy portalu nie tylko łatwo odnajdą się wśród zgromadzonych treści, ale również będą mogli czerpać z zasobu wiedzy licznych ekspertów skupionych na portalu.

źródło/autor: Unicorn Media

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu