ING Życie rozwija bancassurance

W 2011 r. ING Życie będzie nadal rozwijać działalność na polu bankowości ubezpieczeniowej. Dalszym rozwojem tego biznesu pokieruje Danuta Żukowska, zastępując na stanowisku Dyrektora ds. Bancassurance Geerta Deschoolmeestera, który objął nowe stanowisko w Grupie ING w Hadze.

Danuta Żukowska, nowa Dyrektor Departamentu Bancassurance w ING Życie, wiedzę dotyczącą bankowości i ubezpieczeń zdobyła pracując m.in. w Citi Handlowym, Europ Assistance oraz HSBC. W tym ostatnim rozwinęła ofertę ubezpieczeniową dla klientów indywidualnych wprowadzając na rynek, zarówno produkty o charakterze ochronnym, jak też inwestycyjnym. W ING Życie Danuta Żukowska, kierując Zespołem ds. Bancassurance, odpowiada za całościowy rozwój biznesu bancassurance we współpracy z ING Bankiem Śląskim oraz bankami spoza Grupy ING.

„Strategia ING Życie na najbliższe lata obejmuje dywersyfikację i rozwój kanałów dystrybucji, ze szczególnym naciskiem na bancassurance” – mówi Danuta Żukowska. „Od wielu lat ING Życie zapewnia ochronę życia i zabezpiecza finansową przyszłość wielu Polaków. Wykorzystując naszą wiedzę i kompetencje, chcemy rozwijać współpracę z bankami proponując unikalne rozwiązania w zakresie ochrony oraz inwestycji dostosowane do specyficznych potrzeb banków i ich klientów ”.

„Spodziewamy się, że w tym roku rynek bancassurance będzie rósł i chcemy mieć w tym znaczący udział, stąd wzmocnienie naszego zespołu ” – mówi Tomasz Bławat, Prezes Zarządu ING Życie. „Nasza oferta jest dobrze przyjmowana na rynku, ale zamierzamy ją nieustannie ulepszać, dlatego też powołaliśmy nowego dyrektora z doświadczeniem w tym biznesie.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu