Dell dołącza do programu SUSE Appliance firmy Novell

Novell poinformował, że firma Dell dołączyła do programu SUSE Appliance, co ułatwi jej tworzenie, wdrażanie i pielęgnację szerokiej gamy wirtualnych urządzeń programowych sprzedawanych pod marką Dell. Zawarta umowa umożliwi firmie Dell dostarczanie aplikacji w postaci gotowych do wdrożenia wirtualnych bądź sprzętowych urządzeń zbudowanych w oparciu o system SUSE Linux Enterprise.

„Współpraca z Novellem pozwala nam poszerzyć i wzmocnić naszą ofertę produktów linuksowych” – mówi Sally Stevens, wiceprezes ds. marketingu platform w firmie Dell. „Tworząc wirtualne maszyny oparte na SUSE Linux Enterprise, dajemy klientom elastyczny i ekonomiczny sposób wdrażania aplikacji dla środowisk fizycznych, wirtualnych i środowisk typu cloud. Wybraliśmy Novella, ponieważ zapewnia nam możliwość łatwego tworzenia pakietów i dostarczania wirtualnych urządzeń programowych.”

Wykorzystując program SUSE Appliance (www.novell.com/partners/isv/appliance ) firmy Novell, Dell zyskuje możliwość dostarczania gotowych do uruchomienia wirtualnych maszyn, które pozwalają obniżyć koszty i radykalnie uprościć proces wdrażania aplikacji przez klientów. Zgodnie z warunkami umowy, Dell wykorzystywać będzie opracowane przez Novella narzędzia do tworzenia urządzeń programowych i zarządzania cyklem ich eksploatacji, umożliwiające tworzenie objętych pełnym wsparciem rozwiązań wirtualnych i sprzętowych, a także dystrybucję aktualizacji i łat dla aplikacji i systemów operacyjnych.

„Z firmą Dell współpracujemy od wielu lat, dostarczając wspólnym klientom nowatorskie, funkcjonalne i niezawodne rozwiązania” – mówi Joe Wagner, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. globalnych sojuszy w firmie Novell. „Z zadowoleniem przyjmujemy fakt, że Dell zdecydował się rozszerzyć współpracę na tworzenie i wdrażania wirtualnych urządzeń programowych w ramach programu SUSE Appliance. Wirtualne maszyny to najprostszy i najszybszy sposób na tworzenie pakietów i dostarczanie klientom zoptymalizowanych, objętych pełnym wsparciem aplikacji.”

Wirtualne urządzenie programowe to spójny, fabrycznie skonfigurowany i gotowy do uruchomienia pakiet, obejmujący system operacyjny, oprogramowanie warstwy pośredniej i aplikację. Analitycy IDC przewidują, że w roku 2011 wartość rynku wirtualnych urządzeń programowych przekroczy 1 mld USD i do roku 2014 osiągnie 3,7 mld USD („Worldwide Software Appliance 2010-2014 Forecast: Entering the Mainstream” IDC #224297, sierpień 2010).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu