„Ojciec Mateusz” w kinie

Dobra wiadomość dla fanów serialu „Ojciec Mateusz”! Należąca do ATM Grupy spółka Baltmedia wyprodukuje film fabularny na podstawie przygód księdza-detektywa w reżyserii Macieja Dejczera. Premierę zaplanowano na sezon zimowy 2012/2013.

Przygody sympatycznego księdza – który pomaga policji w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych – śledzimy na antenie telewizyjnej Jedynki już od grudnia 2008 roku. Wartka akcja (każdy odcinek dotyczy innej sprawy), w połączeniu z gwiazdorską obsadą (Artur Żmijewski w roli tytułowej, Kinga Preis jako gospodyni Natalia, czy Piotr Polk i Michał Piela grający policjantów) i idyllicznymi zdjęciami Sandomierza przyciągają co tydzień przed telewizory miliony widzów. Sukces „Ojca Mateusza” zainspirował producentów serialu do stworzenia pełnometrażowego filmu fabularnego bazującego – ale nie związanego bezpośrednio z dotychczasowymi odcinkami – na popularnym serialu. Pomysł otrzymał wstępną akceptację TVP oraz producentów pierwowzoru i licencjodawców „Ojca Mateusza” – „Don Matteo” – rzymskiej firmy Lux Vide.

„Rozpoczęliśmy właśnie prace nad scenariuszem filmu kinowego, a zdjęcia do niego planujemy kręcić najwcześniej wiosną 2012 roku. Liczymy, że nasza nowa propozycja spotka się z pozytywnym przyjęciem szerokich rzesz fanów serialu, a już dziś zapraszamy do śledzenia nowych odcinków „Ojca Mateusza”, których emisja w TVP1 rozpocznie się na wiosnę” – mówi Krzysztof Grabowski, producent.

Za produkcję filmu kinowego (podobnie jak i samego serialu) odpowiada – wchodząca w skład ATM Grupy – spółka Baltmedia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu