Trigon wyłącznym doradcą finansowym w transakcji połączenia Trakcji Polskiej i litewskiej Tiltra Group

Trigon był wyłącznym doradcą finansowym Trakcji Polskiej w transakcji połączenia Trakcji Polskiej SA – lidera branży budowy infrastruktury kolejowej w Polsce i Tiltra Group – regionalnej grupy zajmującej się budową infrastruktury na polskim i litewskim rynku. Całkowita wartość transakcji wyniosła 777 mln zł. 19 stycznia zamknął się kolejny etap transakcji – Nadzwyczajne Zgromadzenie Akcjonariuszy zatwierdziło transakcję.

– Z sukcesem spełniliśmy właśnie naszą rolę w wymagającej transakcji połączenia Trakcji Polskiej i Tiltra Group. Trigon jako wyłączny doradca finansowy przeprowadził Trakcję Polską przez całą procedurę biznesową związaną z transakcją. W tym roku mamy w planach kolejne znaczące transakcje, w których będziemy pełnić funkcję doradcy umacniając naszą rolę wiodącej firmy bankowości inwestycyjnej w Polsce – mówi Andrzej Sykulski, Wiceprezes Trigon Domu Maklerskiego.

Umowa o połączeniu działalności Trakcji Polskiej i Tiltra Group w Trakcję Tiltra została podpisana 18 listopada. Całkowita zapłata dla akcjonariuszy, która wyniosła 777 mln zł, będzie składała się z płatności gotówkowej, emisji obligacji Trakcji Polskiej oraz nowej emisji akcji Trakcji Polskiej. Trigon Dom Maklerski pełni rolę oferującego dla akcji nowej emisji i obligacji Trakcji Polskiej.

Zatwierdzenie transakcji 19 stycznia przez Nadzwyczajne Zgromadzenie Akcjonariuszy jest ostatnim etapem procedury przeprowadzonym w ramach struktur spółki. Obecnie trwa oczekiwanie na zgodę na transakcję ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz w kolejnym etapie na zarejestrowanie przez Sąd podwyższenia kapitału Trakcji Polskiej. Ostateczne zamknięcie transakcji nastąpi w momencie objęcia akcji i obligacji przez obecnych akcjonariuszy Tiltry.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu