Półtorej tony zutylizowanych materiałów biurowych

Szacuje się, że na światowe wysypiska śmieci trafia co roku kilkaset milionów pustych tonerów do drukarek laserowych oraz głowic atramentowych i zanieczyszcza nasze środowisko. W tym roku do polskich śmietników trafi ich trochę mniej, bo część z odpadów udało się zebrać i zutylizować.

Polacy produkują olbrzymie ilości śmieci komunalnych i przemysłowych, które zalegają na wysypiskach i degradują środowisko. Na szczęście świadomość ekologiczna społeczeństwa rośnie i coraz częściej słyszy się o akcjach proekologicznych – jedna z nich właśnie się zakończyła.

Pod koniec ubiegłego roku sklep internetowy e-atramenty.pl po raz kolejny poinformował swoich obecnych i potencjalnych klientów o promocyjnych cenach utylizacji materiałów eksploatacyjnych do drukarek. W listopadzie i grudniu można było pozbyć się zużytych tonerów, taśm, kartridży i głowic za 50% normalnej ceny.

– W ciągu tych dwóch miesięcy trwania promocji udało nam się zebrać ponad 1,5 tony odpadów biurowych, które poddaliśmy utylizacji. To o połowę więcej niż w zeszłym roku! – mówi Dariusz Hartmann, właściciel sklepu internetowego www.e-atramenty.pl. – Akcja cieszyła się powodzeniem głównie wśród firm, na które obowiązek zarządzania odpadami nakłada prawo, jednak zauważamy też coraz większe zainteresowanie osób indywidualnych.

Wyniki akcji napawają optymizmem – pokazują że Polacy coraz częściej myślą o ochronie środowiska nie tylko w kategorii przymusu, ale są także skłonni zapłacić za to, by nie dostały się do niego szkodliwe substancje.

źródło/autor: e-atramenty.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu