Tar Heel Capital zakłada pierwszy fundusz dedykowany rynkowi NewConnect

Prowadzony przez Grzegorza Bielowickiego Tar Heel Capital przeznaczy 20 mln zł na inwestycje w spółki debiutujące i notowane na rynku NewConnect. To pierwszy tego typu podmiot, który będzie się specjalizował w lokowaniu pieniędzy na tym rynku.

Kapitał w funduszu pochodzi o zamożnych osób prywatnych z USA i Polski. Tar Heel Capital wykonał już swoje pierwsze inwestycje na NewConnect, teraz będzie bardziej aktywnie zarządzał tą klasą inwestycji.

„Mamy już pierwsze pozytywne doświadczenia związane z inwestycjami na tym rynku – nasza pierwsza inwestycja przyniosła kilkukrotny i możliwy do zrealizowania zwrot na kapitale. Widzimy również rosnące zainteresowanie polskich TFI spółkami z alternatywnego systemu obrotu, które doceniają nasze metody wsparcia i nadzoru właścicielskiego i chcą z nami współinwestować w mniejsze firmy. Celujemy w Spółki, które docelowo mają szansę znaleźć sie na rynku głównym warszawskiej giełdy. Interesują nas podmioty szukających finansowania rozwoju i partnera, który do biznesu wniesie nie tylko pieniądze.” – mówi Grzegorz Bielowicki, Partner Zarządzający Funduszu Tar Heel Capital.

W jeden podmiot Fundusz będzie inwestował od 0,3 mln zł do 2 mln zł. W kręgu jego zainteresowania leżą przede wszystkim spółki o dużym potencjale wzrostu, ale posiadające przychody z prowadzonego biznesu. Horyzont inwestycyjny w przypadku tego typu inwestycji to kilka lat.

„Raczej nie interesują nas spółki dopiero rozpoczynajace działalność i nie mające znaczących przychodów, nie chcemy inwestować w przedsięwzięcia uzależniające swój sukces głównie od dotacji z UE czy odkrycia nowego leku, czy technologii do których może nigdy nie dojść. Interesują nas nowe technologie, nowoczesna produkcja, ekonomicznie uzasadnione projekty z obszaru zielonych technologii i TMT, ale takie które juz odniosły swój pierwszy rynkowy sukces i potrzebują pieniędzy na finansowanie ekspansji.” – dodaje Grzegorz Bielowicki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu