Prawie 250 mln zł w portfelu Grupy AWBUD

Kontrakty o wartości prawie 23 mln zł podpisała w ostatnich dniach Grupa AWBUD. W portfelu zamówień grupy są już umowy o łącznej wartości prawie 250 mln zł, z czego do realizacji w tym roku przypada ponad 200 mln zł.

AWBUD Design & Build zdobył kontrakt na projekt i generalne wykonawstwo rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Oławie. Zakres prac to m.in. pompownia osadu, zbiornik i magazyn osadu, dwa reaktory ATSO, budynki odwadniania i zagęszczania osadów, nowe przewody technologiczne i inne prace instalacyjne. Wartość kontraktu to 10,2 mln zł netto. Budowa będzie finansowana dzięki dotacji z Programu Infrastruktura i Środowisko oraz środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Inwestycja zostanie zakończona w 2012 roku. – Budownictwo „pod klucz” związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska to jeden z priorytetów grupy AWBUD. Planujemy, że w najbliższych latach udział tego typu kontraktów w naszych przychodach będzie dynamicznie rósł – mówi Michał Wuczyński, prezes AWBUD sp. z o.o.

Instal Lublin sp. z o.o. (który przejął 1 stycznia przedsiębiorstwo Instal Lublin SA) zawarł w tym tygodniu dwa duże kontrakty. Pierwszy dotyczy instalacji wentylacji na realizowanym przez Hochtief Polska centrum handlowym Faktory Outlet pod Krakowem. Wartość tej umowy to prawie 5 mln zł netto, a prace zostaną zakończone w sierpniu br.

Drugi kontrakt ma wartość ponad 7,6 mln zł netto. Instal wykona instalacje mechaniczne – wentylację, klimatyzację, rurociągi technologiczne – na budowie zakładu LG Display w Biskupiach Podgórnych. Prace zostaną zakończone w kwietniu bieżącego roku. – Dzięki tym umowom nasz portfel na ten rok wypełniony jest w 60%. To istotnie więcej niż rok temu. Na tych dwóch kontraktach spodziewamy się pozyskać jeszcze dodatkowe zlecenia – zapewnia Przemysław Milczarek, prezes zarządu Instalu Lublin S.A.

Na dobrym poziomie jest także kontraktacja w całej Grupie AWBUD. Obecnie w portfelu znajdują się kontrakty o wartości netto prawie 250 mln zł, z czego na ten rok przypada ponad 200 mln zł (w tym Instal 44 mln zł). – Jeśli chodzi o rynek inwestycyjny, to spodziewamy się ożywienia zwłaszcza w budownictwie przemysłowym, które w ostatnich dwóch latach znajdowało się w dołku. Ceny usług budowlanych powoli zaczynają rosnąć, jednak nadal utrzymuje się stan, w którym podaż projektów inwestycyjnych jest niższa niż możliwości realizacyjne firm budowlanych – uważa prezes Wuczyński.

Grupa AWBUD przechodzi obecnie reorganizację – trwa proces łączenia Instalu Lublin i Awbudu. 20 stycznia akcjonariusze Instalu Lublin SA będą głosować nad fuzją z Awbudem sp. z o.o. – Dotychczas wszelkie prace związane z połączeniem przebiegają sprawnie i zgodne z założonym przez nas harmonogramem. Proces powinien zakończyć się na przełomie I i II kwartału 2011 roku – mówi prezes Wuczyński.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu