NEC Display Solutions na targach ISE 2011

Na tegorocznej wystawie Integrated Systems Europe (ISE), która odbędzie się w dniach 1-3 lutego w Amsterdamie, NEC Display Solutions zaprezentuje szerokie portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Odwiedzający stoiska N42 i O42 w sali 4 będą mogli zapoznać się z monitorami biurkowymi, wielkoformatowymi, ścianami wideo na bazie monitorów LCD, ścianami LED, projektorami oraz oprogramowaniem. Ponadto zostaną zademonstrowane przykłady praktycznego wykorzystania tych rozwiązań w reklamie cyfrowej Digital/Retail Signage, w hotelach, restauracjach, edukacji, transporcie, na lotniskach oraz w salach konferencyjnych i pomieszczeniach kontrolnych.

Szczególny nacisk będzie położony na prezentację rozwiązań z zakresu technologii dla pomieszczeń konferencyjnych. NEC Display Solutions przedstawi nową serię projektorów instalacyjnych, które pojawią się w sprzedaży w tym roku. Modele z serii P dają dużą swobodę w wyborze miejsca instalacji dzięki funkcjom Lens Shift oraz Wide Zoom. Ponadto, dzięki licznym funkcjom sieciowym łatwo je zintegrować z już istniejącymi strukturami IT. Przeglądarka USB do obrazów, klipów wideo, prezentacji PowerPoint i dokumentów PDF umożliwia prowadzenie prezentacji bez konieczności wcześniejszej skomplikowanej konfiguracji. Profesjonalne projektory instalacyjne LCD z serii PA i DLP z serii PX (1 chip, dwie lampy), są idealne do pracy zwłaszcza w dużych pomieszczeniach i w zastosowaniach, w których wymagany jest długi czas pracy projektora. Obie linie produktowe oferują wyjątkowo wysoką jasność – odpowiednio: 6000 i 8000 ANSI lumenów, jak również, po raz pierwszy, rozdzielczość WUXGA (1920×1200 pikseli). Dodatkowo, NEC Display Solutions zaprezentuje 3‑chipowe rozwiązania DLP do profesjonalnych zastosowań.

W zakresie cyfrowej reklamy Digital/Retail Signage główny nacisk będzie położony na technologię podświetlenia LED. Po raz pierwszy zostanie pokazany MultiSync® X551UN, 55-calowy monitor wielkoformatowy LCD z podświetleniem LED. Jest przystosowany specjalnie do budowy ścian wideo, ponieważ diody LED oferują bardziej równomierne podświetlenie na całej powierzchni ekranu, niż konwencjonalna technologia CCFL. Odwiedzający targi będą mogli zobaczyć także nowe modele monitorów MultiSync® X461S oraz MultiSync® X551S, każdy z technologią podświetlenia matrycy diodami LED. W przeciwieństwie do konkurencji, która wykorzystuje panele TV, NEC używa w swoich monitorach wielkoformatowych profesjonalnych paneli LCD, stworzonych specjalnie z myślą o takich zastosowaniach. Oznacza to, że spełniają wysokie wymagania co do jasności i niezawodności w dziedzinie reklamy i promocji.

Dodatkowo, aby uprościć integrację rozszerzeń dodatkowych akcesoriów z monitorem wielkoformatowym, NEC zaprezentuje monitory z architekturą OPS (X461S, X551S oraz X551UN) oraz komputery przystosowane do pracy w standardzie OPS. Standard Open Pluggable Specification został opracowany we współpracy z firmą Intel.

Kolejną serią produktów, która wykorzystuje technologię diodową są moduły LED do instalacji typu video wall, zarówno tych montowanych wewnątrz budynków, jak i poza nimi. Parametr pixel pitch (gęstość rozmieszczenia diod w panelu) wynosi, odpowiednio – 6 mm i 15 mm. Moduły LED są idealne do budowy mobilnych ścian wideo i do stacjonarnych instalacji, gdzie wymagana jest najwyższa wydajność.

Drugim rozwiązaniem typu video wall, które zostanie pokazane, jest scenariusz praktycznego zastosowania w pomieszczeniach kontrolnych monitorów MultiSync® X462UN w połączeniu z oprogramowaniem do ścian wideo Hiperwall. Software umożliwia zmianę rozmiaru i wyświetlanie w dowolnym miejscu na ekranie pojedynczych obrazów z kamer monitoringu lub informacji o aktualnych parametrach pracy fabryki. Ponadto, 46-calowe monitory z cienką ramką ekranu są wyjątkowo wytrzymałe i niezawodne, co ma znaczenie m.in. w sektorze transportowym i na lotniskach. Doskonale sprawdzą się także jako nośniki Digital Signage przy długotrwałej pracy i tam, gdzie wymagana jest wysoka jasność obrazu.

Zostanie też zaprezentowane rozwiązanie dla restauracji samoobsługowych. Menu może być wyświetlane na niewielkich instalacjach video wall zbudowanych z monitorów MultiSync® X461UNV. Jako dodatkowe źródło informacji mogą zostać wykorzystane monitory typu „BarType” NEC MultiSync® X431BT, wyświetlające obraz w formacie 16:4 i na których można informować np. o daniach dnia i promocjach. Design tych monitorów sprawia, że mogą być montowane w miejscach, w których instalacja typowego monitora nie była możliwa (wąskie filary, gzymsy, miejsca pomiędzy półkami).

Technologia 3D, sprawiająca, że prezentacje są żywsze i bardziej realistyczne będzie niezbędna w salach szkolnych i konferencyjnych przyszłości. Na ISE będzie można zobaczyć wiele potencjalnych zastosowań, takich jak np. połączenie projektorów ultra short-throw serii U z tablicami interaktywnymi. Modele te przystosowane do wyświetlania obrazu 3D umożliwiają prowadzenie prezentacji w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni, co osiągnięto dzięki krótkiemu dystansowi projekcji, wynoszącemu poniżej 25 cm. Cienie i oślepianie prezentera są teraz melodią przeszłości.

NEC Display Solutions będzie obecny na ISE w Amsterdamie w sali 4, na stoiskach: N42 i O42 o łącznej powierzchni wystawienniczej 300m2.

źródło/autor: 4D Media Relations

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu