At Media rozpoczyna współpracę z iplex.pl

Od 1 lutego 2011r. At Media rozpoczyna sprzedaż na wyłączność powierzchni reklamowej serwisu iplex.pl, tym samym stając się jedną z czołowych sieci oferujących reklamę VOD w internecie. Iplex.pl jest to jedyny serwis w Polsce, który oferuje bezpłatny dostęp do blisko 2 tys. materiałów filmowych – w tym komercyjnych hitów, jak „Hurt Locker”, ”Lektor”, „The Box”, „The Road”.

Iplex.pl jest dostępny na rynku od lutego 2008 roku. W tym czasie podbił internet i zdobył uznanie nie tylko wśród internautów, ale także wśród ekspertów. W rankingu platform filmowych magazynu Press(1) zdobył najwięcej punktów, dzięki konkurencyjności zarówno w kategoriach oferty, jak i obsługi. Serwis nie wymaga instalowania żadnej aplikacji na komputerze użytkownika, a jakość transmisji automatycznie dostosowuje się do prędkości jego łącza. Iplex.pl okazał się nie do prześcignięcia w kategorii streamingu w rankingu Press.

Repertuar iplex.pl to filmy reprezentujące zarówno kinematografię polską, jak i europejską oraz światową. Zawiera także pozycje, które nie będą pokazywane w polskich kinach. Iplex.pl to również szansa dla tych, którzy mają utrudniony dostęp do tradycyjnego kina i filmowych nowości. Część seansów wyświetlana jest w jakości HD. Filmy zagraniczne wyświetlane są z oryginalną ścieżką dźwiękową i polskimi napisami lub lektorem. W ofercie iplex.pl znajdują się zarówno filmy pochodzące z repertuaru komercyjnego, jak i kina ambitnego, a także materiały podróżnicze, przyrodnicze, historyczne oraz bajki, seriale i kabarety. W kolejnych miesiącach pojawią się również koncerty.

Pakiet @VOD w At Media to szereg stron, na których użytkownicy mogą oglądać filmy, seriale, teledyski, produkcje własne. At Media oferuje reklamę video na stronach: AXN.pl, AXNscifi.pl, MTV.pl, VIVA-tv.pl, ComedyCentral.pl, TVS.pl, Kuchnia.tv, Domo.pl oraz witrynach dziecięcych Disney.pl, DisneyXD.pl, Nick.com.pl, ZIgZap.pl. Wraz z włączeniem do oferty At Media serwisu iplex.pl, średnia miesięczna ilość odtworzeń materiałów VOD wzrosła do 8 000 000(2).

(1) Press, (nr 9, 01.09.2010)

(2) Gemius Stream, Omniture, Dart, 11.2010

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu