Udany debiut TMS Brokers

W trakcie pierwszego notowania na NewConnect, akcje TMS Brokers podrożały na otwarciu o 30,98% i kosztowały 79,90 zł. W ofercie publicznej poprzedzającej debiut inwestorzy kupowali akcje po 61 zł.

– Rynek obdarzył nas zaufaniem, ponieważ pokazaliśmy mocne fundamenty, na jakich opiera się spółka. Będziemy także prowadzić przejrzystą politykę dywidendową. Dzisiejszy udany debiut pokazuje, że inwestorzy widzą olbrzymi potencjał do rozwoju – powiedział prezes TMS Brokers, Mariusz Potaczała.

Do inwestorów trafiło ostatecznie ponad 1 mln 395 tys. akcji sprzedawanych w ramach oferty publicznej, co stanowi nieco ponad 39% kapitału zakładowego spółki.

Wartość akcji sprzedanych w ofercie publicznej wyniosła ponad 85 mln zł. To rekordowa kwota w historii istnienia rynku alternatywnego.

– Środki pozyskane ze sprzedaży mojego pakietu akcji chcę w części przeznaczyć na utworzenie pierwszego w Polsce funduszu hedgingowego, który będzie specjalizował się w inwestowaniu na rynku walutowym i kontraktów terminowych. To będzie nowość – zapowiada Mariusz Potaczała.

źródło/autor: Egzo Group

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu