Sygnity skonsoliduje kolejną spółkę zależną

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Zarząd Sygnity SA podjął uchwałę o konsolidacji spółki zależnej Sygnity Technology. Będzie to trzecia, w ciągu ostatnich miesięcy, po Aramie i Winuelu, konsolidowana spółka Grupy. Po zakończeniu wszystkich procedur formalno-prawnych Sygnity Technology powinno połączyć się z Sygnity do końca czerwca 2011 roku.

Planowane połączenie jest zgodne z założeniami strategii rozwoju Sygnity ogłoszonej przez Zarząd w czerwcu 2010 roku. Konsolidacja ma na celu dalsze uproszczenie zarządzania Grupą. Pozwoli to zmniejszyć koszty i poprawić efektywność działania Sygnity. Produkty i usługi, do tej pory oferowane przez Sygnity Technology, po konsolidacji będą dynamicznie rozwijane w ramach Sygnity i sprzedawane przez siły sprzedażowe Grupy.

„Decyzja o połączeniu spółek została podjęta już dawno, czekaliśmy tylko na finansowanie. Pięć dni temu, informując o podpisaniu umowy z Bankiem ING, mówiliśmy, że pozyskane środki przyspieszą proces konsolidacji kolejnych spółek zależnych. Działania w Grupie Sygnity mierzone są dniami – to jest w naszym rozumieniu przyspieszenie, które w Grupie wprowadzamy od marca 2010 roku. Nie jest to, rzecz jasna, ostatnie nasze działanie w procesie konsolidacji Sygnity – będziemy na bieżąco informować rynek o naszych kolejnych krokach.” – mówi Norbert Biedrzycki, Prezes Zarządu Sygnity S.A..

Sygnity Technology, spółka należąca do Grupy Sygnity, to spółka oferująca rozwiązania związane z teletechniką, systemami opracowania wydruków i korespondencji, usługami serwisowymi oraz projektowaniem, budową i utrzymaniem rozwiązań z zakresu data center.

źródło/autor: Sygnity

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu