Filmweb wchodzi do gry

Filmweb wzbogacił się o dział dotyczący gier wideo. Od dziś na Filmwebie, obok bazy filmów, będzie rozwijana również baza gier, tak jak to jest na największych światowych serwisach filmowych, IMDb.com czy też francuskim Allocine. Prócz tego na stronach będą pojawiały się teksty dotyczące tematyki growej.

– Jako portal filmowy nie możemy ignorować faktu, że świat kina wiąże się coraz ściślej ze światem gier – mówi Krzysztof Michałowski, dyrektor zarządzający Filmwebu -Otrzymywaliśmy coraz więcej sugestii ze strony użytkowników, by bliżej zająć się grami. Postanowiliśmy wykorzystać mechanizmy, które rozwinęliśmy przy tworzeniu bazy filmowej i zaimplementować je na nowym terytorium. Tym samym wzbogacamy ofertę portalu, który już jest drugą największą bazą filmów na świecie.

Połączenie produkcji filmowych i growych w ramach jednego serwisu daje także wiele nowych możliwości wyszukiwania informacji. Będzie można nie tylko oceniać gry, ale również sprawdzić, czy i w jakich grach głos podkłada aktor, czy na podstawie danego filmu powstała już gra, do jakich gier twórcy filmowi pisali scenariusze itp.

źródło/autor: Filmweb

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu