Emilian Kamiński otrzymał Wektora 2010

Założyciel i dyrektor Teatru Kamienica w Warszawie, aktor oraz reżyser Emilian Kamiński, otrzymał Wektora 2010. Uroczysta gala wręczenia nagród, przyznawanych od 2002 roku przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, odbyła się w sobotę 15 stycznia w Hotelu Hilton w Warszawie, podczas corocznego Balu Pracodawców.

Emilian Kamiński został wyróżniony za udowodnienie że dobra, prawdziwa sztuka może być świetnym biznesem oraz za profesjonalne zarządzanie przedsiębiorstwem o nazwie „teatr”. A także, za skuteczność w pozyskiwaniu sponsorów i funduszy dla polskiej kultury, wspieranie jej młodych twórców oraz działalność charytatywną.

– Przyznanie tej nagrody to wyróżnienie dla całego zespołu Teatru, docenienie pracy wszystkich pracowników – takimi słowami Emilian Kamiński skomentował wręczenie Wektora 2010. Dyrektor Teatru Kamienica zadedykował statuetkę swojej żonie, Justynie Sieńczyłło, która od początku wspierała go w realizacji wizji Teatru.

Wektory to nagrody, które przyznawane są w uznaniu biznesowej skuteczności i rzetelności. Wyróżnieniem honorowane są osoby oraz instytucje, których działalność w różnych dziedzinach gospodarki może być wzorem dla innych. Nagrody cenione są w kręgach biznesowych oraz w świecie polityki, kultury i mediów.

Teatr Kamienica powstał dzięki wytrwałości Emiliana Kamińskiego, który zainicjował projekt i z uporem dążył do zrealizowania swojej wizji Teatru na wskroś warszawskiego. Zabytkowy budynek, w którym mieści się Teatr, ma bardzo bogatą historię. Nawiązania do niej oraz do historii Warszawy zajmują szczególne miejsce w propozycjach repertuarowych Kamienicy. Głównym celem Teatru jest jednak przekazywanie „pozytywnej energii” poprzez spektakle, które bawią i uczą.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu