Profesjonalne zabezpieczenie firmowej sieci

Zwykłe, nawet zaawansowane programy antywirusowe to często niedostateczne zabezpieczenie sieci, w której odbywa się transfer i przechowywanie istotnych danych. NETGEAR posiada w swojej ofercie urządzenia, które ochronią sieć przed wirusami, trojanami, atakami zewnętrznymi, programami szpiegującymi oraz innym szkodliwym oprogramowaniem.

Jest to niezwykle ważne przede wszystkim w biznesie, gdzie czas odgrywa bardzo często kluczową rolę. Dynamiczny rozwój, masowy dostęp i niewielka możliwość kontroli Internetu spowodowały, że stał się on miejscem równie niebezpiecznym, co fascynującym. Dlatego tak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa zasobom firmowym oraz bezpiecznego transferu danych. Niestety w skali, w jakiej korzystamy z sieci i Internetu w firmie, niezależnie od jej wielkości, zwykłe rozwiązania software’owe, takie jak programy antywirusowe i firewalle, nie wystarczają. Nie dają one 100% pewności, że dane są bezpieczne. Dużo skuteczniejsze w walce z zagrożeniami z sieci są urządzenia z kategorii secure (bezpieczeństwa). NETGEAR posiada ofertę produktową w pełni dostosowaną do potrzeb Klientów w tym zakresie, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

NETGEAR ProSecure to seria zaawansowanych urządzeń służących do zabezpieczania sieci przed szkodliwym oprogramowaniem. Urządzenia te wyposażone są w opatentowaną technologię skanowania strumieniowego. Dodatkowo ilość sygnatur powoduje, że sprzęt może konkurować z najdroższymi rozwiązaniami klasy Enterprise – mówi Maciej Kaczmarek, VAR Account Manager NETGEAR Polska.

Serie UTM i STM to urządzenia skanujące ruch pochodzący z sieci Internet oraz ruch wychodzący z sieci lokalnej. Dodatkowo urządzenia te obsługują routing, dzięki czemu mogą być wykorzystywane jako brama dostępowa. ProSecure UTM to rozwiązanie „all in one” – łączy w sobie zaporę ogniową, VPN, ochronę przed wirusami, ochronę przed spamem, IPS, oraz filtrację URL. Posiadają możliwość kontent filteringu, czyli blokady konkretnych adresów mailowych czy stron. Są wśród nich rozwiązania dedykowane zarówno sektorowi MSP, takie jak UTM25 i UTM50 – przeznaczone odpowiednio dla 25 lub 50 użytkowników, jak również STM300 czy STM600 dla dużych firm.

źródło/autor: NETGEAR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu