Ale! Konto – 7% na koncie dla młodzieży w Polbanku

Oprocentowaniem 7% dla salda do 1 000 zł Polbank zachęca młodzież do korzystania z własnego rachunku i oszczędzania już w gimnazjum. Rachunek dla nastolatków Ale! Konto wchodzi do oferty 17 stycznia 2011 r.

Ale! Konto przeznaczone jest dla osób w wieku od 13 do 18 lat i oprocentowane jest na 7% dla depozytów do 1 000 zł. Saldo powyżej tej kwoty jest nieoprocentowane. Ale! Konto jest w pełni funkcjonalnym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym z dostępem przez internet, telefon i w oddziałach. Dostęp do rachunku ma także prawny opiekun dziecka, ale nie jest jego współposiadaczem. Na konto rodzice mogą wpłacać np. kieszonkowe, co stanowi wygodną alternatywę dla operowania gotówką. Własny rachunek uczy dziecko samodzielnego planowania wydatków i zwiększa bezpieczeństwo, bo dziecko, posiadając kartę do konta, nie musi nosić ze sobą pieniędzy. Poza tym nastolatki bardzo chętnie korzystają z portali aukcyjnych czy sklepów internetowych, które umożliwiają płatność przez internet. Ale! Konto zapewnia bezpieczną realizację tego typu płatności.

Ale! Konto to sposób na zachęcenie młodego pokolenia do aktywnego korzystania z nowoczesnych usług bankowych. W pełni funkcjonalny ROR z wysokim oprocentowaniem i darmową kartą VISA, proponujemy już 13-latkom – mówi Magdalena Markiewicz, dyrektor Departamentu Produktów Depozytowych w Polbank EFG – Ważne, aby już od najmłodszych lat młodzież uczyła się zarządzania swoimi pieniędzmi – oszczędzania i planowania wydatków. Ważne, aby poznawała zasady korzystania z bankowości internetowej i rozumiała, na czym polegają transakcje bezgotówkowe. Wiedza ta z pewnością zaprocentuje w przyszłości – dodaje Markiewicz.

Do 30 września 2011 r. trwa promocja, w ramach której Ale! Konto jest darmowe. Później korzystanie z niego będzie bezpłatne, jeśli kartą dołączoną do konta wykonane zostaną przynajmniej 2 płatności w miesiącu. W innym wypadku opłata wyniesie 2 zł. Karta płatnicza wydawana do Ale! Konta umożliwia bezprowizyjne wypłaty pieniędzy w 323 bankomatach Polbanku oraz ponad 2000 bankomatów Euronetu.

Dla rodziców, którzy zdecydują się na Ale! Konto dla swoich dzieci i poszukują równie dobrej propozycji dla dorosłych, Polbank oferuje Mistrzowskie Konto Osobiste. Jest to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, na którym pieniądze powyżej 500 zł są oprocentowane na 3%, a dla, aktywnie korzystających z karty płatniczej klientów jego prowadzenie jest bezpłatne. Przelewy wewnętrzne i wpłaty we wpłatomatach są darmowe i realizowane on-line, więc kieszonkowe z Mistrzowskiego Konta Osobistego rodziców na Ale! Konto wpłynie błyskawicznie i bez prowizji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu