Akcja Alior Banku dla dzieci z Haiti

Alior Bank wspólnie z Fundacją Polska-Haiti przygotował akcję, której celem jest zebranie środków finansowych na pomoc dzieciom, poszkodowanym w trzęsieniu ziemi na Haiti. Podczas ubiegłorocznej tragedii zniszczeniu uległo 300 000 domów i ponad 1300 budynków szkolnych. Z tego powodu kilkadziesiąt tysięcy dzieci przeniesiono do innych prowincji, gdzie – ze względu na zniszczenia i zwiększenie liczby uczniów – warunki do nauki są nieodpowiednie.

Alior Bank wspólnie z Fundacją Polska-Haiti włączył się w działania na rzecz pomocy dzieciom z Haiti. Bank przygotował dedykowaną stronę https://pomoc-dla-haiti.aliorbank.pl, na której każdy klient może w łatwy sposób przekazać dowolną kwotę pieniędzy na konto Fundacji. Dzięki zastosowaniu funkcjonalności „Płacę z Alior Bankiem”, po wpisaniu kwoty wsparcia klient zostanie przekierowany bezpośrednio do formularza płatności z automatycznie uzupełnionymi danymi Fundacji. Aby dokonać przelewu, wystarczy wpisać swój identyfikator i hasło do bankowości internetowej oraz zatwierdzić operację hasłem, otrzymanym w wiadomości SMS.

Do akcji mogą przyłączyć się również osoby, nie będące klientami Alior Banku. Przelewu na konto Fundacji Polska-Haiti muszą jednak dokonać za pośrednictwem swojego banku.

Zebrane podczas akcji środki finansowe zostaną przekazane przez organizatorów na pomoc dzieciom. Przeznaczone będą na wyposażenie zniszczonych podczas trzęsienia ziemi szkół m.in. w generatory prądu, ławki, krzesła, stoliki oraz pomoce naukowe.

Fundacja Polska-Haiti kontynuuje działalność kilkunastu osób, które po trzęsieniu ziemi w Haiti zaangażowały się w pomoc dla tego kraju i których żywiołowa reakcja zaowocowała przeprowadzoną w styczniu 2010 r. kampanią medialną „Solidarni z Haiti”. Misją Fundacji Polska-Haiti jest wspieranie Haitańczyków w budowie społeczeństwa obywatelskiego, m.in. poprzez zapewnienie powszechnego dostępu do edukacji. Cel ten wspiera także aktualnie prowadzona akcja, zorganizowana we współpracy z Alior Bankiem.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu