Symetria awansowała w elitarnym UX Alliance

Agencja Symetria (www.symetria.pl) awansowała w UX Alliance, ogólnoświatowym stowarzyszeniu firm zajmujących się badaniami użyteczności. Po roku współpracy zmieniła status z członka na partnera.

Ponad rok współpracy z organizacją potwierdził kompetencje Symetrii. Firma spełnia międzynarodowe standardy i oferuje badania na najwyższym, światowym poziomie. Aktywnie korzysta też ze stałego dostępu do międzynarodowej wiedzy i innowacji, co pozwala jej na podążanie za trendami z zakresu badań użyteczności.

„UX Alliance skupia liderów branży usability na całym świecie. Cieszymy się, że Polska reprezentowana jest przez tak solidną firmę, jaką jest Symetria. Pełnoprawne członkostwo świadczy o oferowanych przez agencję wysokiej jakości usługach. Fakt, że tylko najwyższej klasy agencje przyjmowane są do naszego grona daje klientom pewność, że zlecane projekty zostaną wykonane rzetelnie i kompleksowo” – mówi Bob Schumacher, założyciel UX Alliance i Managing Director User Centric (Stany Zjednoczone).

Do tej pory współpraca objęła 5 międzynarodowych projektów. Między innymi, Symetria wykonała: badanie użyteczności dla T-Mobile we współpracy z Serco Experience Lab (Wielka Brytania), zdalne badanie aplikacji rządowej (RUT) we współpracy ze SnitkerGroup (Dania), a także badanie Twittera, które odbyło się w 17 krajach, przy udziale 40 badaczy UXa (http://symetria.pl/klienci/badanie-Twittera.pdf).

„Jesteśmy zaszczyceni możliwością dalszej współpracy z UX Alliance. Dzielona wiedza, najlepsze praktyki i stosowanie najnowszych technologii, sprawia, że stowarzyszenie osiąga wymierne i  podziwiane na arenie międzynarodowej rezultaty. Mamy nadzieję na jeszcze szerszą współpracę w tak znakomitym międzynarodowym gronie” – komentuje Wojciech Wrzaskała, CEO Symetria.

Symetria jest członkiem UX Alliance (www.uxalliance.com) od września 2009r. Stowarzyszenie zrzesza 23 firmy specjalizujące się w badaniach użyteczności. Organizacja pracowała przy około 250 międzynarodowych projektach, testowanych w ponad 30 państwach, w których udział brało 15, 000 uczestników.

źródło/autor: Symetria

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu