Nowa struktura organizacyjna Grupy Fiege

Dotychczasowy Zarząd Grupy został rozszerzony o osobę Dr. Stefana Kurrle (53), który jako wiceprezes zarządu będzie kierował firmą we współpracy z Heinzem Fiege (65) i Dr. Hugo Fiege (61), Alfredem Messinkiem, dyrektorem działu finansowego oraz prawno – administracyjnego oraz Jensem Fiege odpowiedzialnym za region Południowo- Zachodnich Niemiec.

Zmiany, mające na celu wzmocnienie pozycji firmy, dotyczą także dyrektorów regionalnych w Europie. Thomas Knopf objął stanowisko dyrektora regionalnego w Szwajcarii i na Dalekim Wschodzie,  Michael Müller odpowiedzialny będzie za Region Północnych Niemiec oraz Północno-Zachodniej Europy, Peter Scherbel będzie zarządzał regionem Wschodnich Niemiec, natomiast Felix Fiege pokieruje oddziałem Fiege Engineering. Dyrektorem Generalnym Regionu Południowej i Wschodniej Europy został mianowany Stefano Vincinelli. Będzie odpowiadał za zarządzanie i rozwój strategii biznesowej w regionie.

Stefano Vincinelli związany jest z Polską od 1997 roku. Przez pierwsze 10 lat istnienia Fiege w Polsce pełnił rolę dyrektora generalnego odpowiadając za stworzenie i całokształt działalności polskiego oddziału firmy. Od 2006 roku zarządzał spółkami należącymi do grupy Fiege w Hiszpanii i Portugalii, a w kolejnych latach także we Włoszech.

„Doświadczenie, które zdobyłem w czasie pracy w Polsce, Hiszpanii, Włoszech i Portugalii utwierdza mnie w przekonaniu, że we wszystkich oddziałach Grupy Fiege pracują doskonali specjaliści, dostarczający Klientom szereg zintegrowanych rozwiązań logistycznych na najwyższym poziomie. Objęcie przeze mnie stanowiska Dyrektora Generalnego Regionu Południowej i Wschodniej Europy jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, ale także wyzwaniem – dołożę wszelkich starań, aby umocnić pozycję FIEGE na tych rynkach” – powiedział Stefano Vincinelli Dyrektor Generalny Regionu Południowej i Wschodniej Europy oraz Członek Zarządu Fiege.

Stefano Vincinelli z grupą Fiege związany jest od 22 lat, kiedy to rozpoczynał swoją karierę w branży logistycznej. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, które zdobywał na międzynarodowych rynkach – europejskich i amerykańskim. Jego pasją są podróże i  czytanie książek. Biegle posługuje się sześcioma językami – w tym językiem polskim.

Od 2006 roku Dyrektorem Generalnym polskiego oddziału Fiege jest Piotr Kohmann.

źródło/autor: Fiege

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu