Land Rover wprowadza limitowaną wersję Defendera X-Tech

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Brukseli (15-23 stycznia) Land Rover – brytyjski producent samochodów terenowych – zaprezentuje limitowaną wersję modelu Defender X-Tech.

Defender to najmocniejszy samochód marki Land Rover, o największych możliwościach jazdy w każdych warunkach. Pierwsza wersja została wyprodukowana w 1948 roku. Od tego czasu był wielokrotnie modyfikowany, ale zachował niezrównaną wytrzymałość.

Land Rover Defender w wersji X-Tech reprezentuje surowy styl w połączeniu z wiodącymi w klasie możliwościami terenowymi. Nadwozie dostępne jest w kolorach Nara Bronze oraz Zermatt Silver, oba występują w połączeniu z kontrastującym wykończeniem dachu, opraw reflektorów przednich i nadkoli Santorini Black. Dodatkowo, samochód wyposażony jest w czarne 16-calowe felgi Saw Tooth, które potęgują jego surowy wygląd. Wnętrze Defendera w zależności od wybranego lakieru nadwozia, może być dwukolorowe (Ebony i Almond w wersji Nara Bronze) lub jednobarwne (Ebony w Zermatt Silver). Tapicerka Defendera X-Tech została uszlachetniona dzięki wykonanym ze skóry zagłówkom, a kontrastowe szycia na fotelach, podłokietniku i kierownicy podkreślają surowy charakter auta. Panel środkowy wykończony jest lakierem w kolorze nadwozia.

Defender X-Tech jest dostępny w wariantach 90 Hard Top oraz 90 i 110 Station Wagon oraz pakietem oferującym pełny zakres dodatkowych akcesoriów, umożliwiających zwiększenie możliwości terenowych oraz zindywidualizowanie samochodu pod kątem potrzeb kierowcy. Na uwagę zasługują m.in. specjalne off-roadowe opony MTR czy zestaw bocznych zderzaków oraz tylny schodek w czarnym kolorze.

Zaprezentowany model wyposażony został w wydajny 2,4-litrowy silnik wysokoprężny wytwarzający wiodący w klasie moment obrotowy na poziomie 360 Nm.

Land Rover Defender w limitowanej wersji X-Tech będzie dostępny w Polsce w marcu 2011.

Więcej informacji na www.landrover.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu