Czyszczenie maszyn i urządzeń – odpowiednie czyściwo do każdego przeznaczenia

Do profesjonalnego czyszczenia maszyn i urządzeń niezbędne jest czyściwo o trwałej jakości i zdolności czyszczenia. Tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku mają dużą zdolność wchłaniania, niemal nigdy się nie zdzierają i mogą być wykorzystywane wiele razy.

1 MEWA, MEWATEXFirma MEWA od ponad stu lat oferuje czyściwo wielokrotnego użytku do zastosowań przemysłowych, funkcjonujące w systemie obiegu, obejmującym dowóz, odbiór, pranie i ponowną dostawę.

Niepodważalną zaletą czyściwa firmy MEWA jest jego zdolność absorbowania wody w rekordowym czasie, dwuipółkrotnie więcej niż wynosi jego własny ciężar. Czyściwo MEWATEX oferowane jest w różnych grubościach i do najróżniejszych zastosowań – od nadzwyczaj wytrzymałych i chłonnych do zbierania dużego brudu, po takie, które stosowane są do delikatnych powierzchni. Zależnie od potrzeb, stosować można optymalny materiał tekstylny dokładnie nadający się do czyszczenia maszyn i urządzeń wykorzystywanych w danym przedsiębiorstwie. Zależnie od właściwości czyszczonej powierzchni, firma MEWA oferuje cztery różne rodzaje jakości czyściwa: Mewatex – wytrzymałe czyściwo do zastosowania wszędzie tam, gdzie trzeba usunąć zanieczyszczenia powstałe na skutek działania olejów, farb, rozpuszczalników lub tłuszczów, i które nawet przy ekstremalnym obciążeniu zawsze zachowuje dobrą formę. Mewatex Plus jest czyściwem przeznaczonym do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni wrażliwych na uszkodzenia. Do delikatnego czyszczenia i polerowania szczególnie wrażliwych powierzchni najlepiej nadaje się czyściwo Mewatex Ultra. Tam, gdzie chodzi o nadzwyczaj delikatne wyroby, najlepiej sprawdza się, ekonomiczne w zastosowaniu czyściwo Mewa Protex.

W odróżnieniu od papieru, z czyściwa tekstylnego można usunąć oleje i tłuszcze w wyniku prania dzięki zastosowaniu wysoko zaawansowanej, ekologicznej technologii firmy MEWA, co sprawia, iż to samo czyściwo może być wykorzystane wielokrotnie w systemie obiegu. W samej tylko Europie pozwala to w znaczący sposób zmniejszyć ilość niezbędnych i uciążliwych dla środowiska odpadów. Poza tym firma MEWA, jako niezawodny partner, oferuje swym klientom rozbudowaną sieć zaopatrzenia i doskonałą logistykę. W powiązaniu z ekologicznymi rozwiązaniami oraz dokładną kontrolą jakości, daje to gwarancję niezawodnych i punktualnych dostaw.

Usługi tekstylne firmy MEWA

Firma MEWA posiada 41 zakładów w całej Europie i organizuje dla swych klientów w szerokim zakresie w sposób odpowiedzialny i ekonomiczny zaopatrzenie w tekstylia przemysłowe takie jak czyściwo tekstylne, odzież robocza i ochronna, maty wchłaniające olej, wycieraczki do obuwia, jak też artykuły bhp i artykuły z zakresu zaopatrzenia technicznego. 3900 pracowników dba o ponad 135 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2008 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 428 mln euro. Założona w 1908 r. firma MEWA należy dzisiaj do czołowych dostawców w segmencie usług tekstylnych, a w 2009 r. wyróżniona została przez renomowanych niemieckich specjalistów w zakresie marki jako „Marka Stulecia”.

źródło: firma MEWA-Textilmanagement

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu