Zarządzanie ochroną środowiska w firmie MEWA

Tagi:

Oferowanie tekstyliów przeznaczonych do zastosowań przemysłowych w systemie full service to usługa już sama w sobie ukierunkowana ekologicznie. Natomiast jej realizacja w oparciu o strategiczne zarządzanie ochroną środowiska zgodnie z normą ISO 14001 stanowi ideę przedsiębiorstwa, korzystną zarówno dla klienta jak i dla środowiska.

1 MEWA

Oszczędność wody i energii poprzez zastosowanie technicznego know-how

Firma MEWA zaopatruje przedsiębiorstwa branży przemysłowej, handlowej, rzemiosło oraz gastronomię w czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku. Zajmuje się ich serwisowaniem w sposób profesjonalny i ekologiczny. Usługi te obejmują przygotowanie, dostawę, odbiór oraz obróbkę czyściw, jak również utrzymanie w należytym stanie oraz wymianę zużytych egzemplarzy. Firma MEWA prowadzi gospodarkę materiałami, surowcami oraz zasobami naturalnymi z najwyższą starannością.

Tekstylia wielokrotnego użytku to odciążenie środowiska naturalnego

Zakłady motoryzacyjne, drukarnie oraz przedsiębiorstwa obróbki metali usuwają z maszyn zabrudzenia z oleju, smarów i rozpuszczalników za pomocą czyściw tekstylnych firmy MEWA.

W przeciwieństwie do papieru, umieszczanego po jednokrotnym zastosowaniu w pojemnikach na odpady, czyściwo wielokrotnego użytku może być prane i stosowane ponownie do 50 razy. Tak więc, gdyby system czyściw firmy MEWA nie istniał i stosowane byłyby wyłącznie materiały jednorazowe, zwiększyłoby to znacznie ilość niebezpiecznych odpadów.

Specjalny system ponownego wykorzystywania wody stosowanej do prania i płukania – urządzenia kaskadowe – pozwala zaoszczędzić do 50% wody wykorzystywanej zwykle w procesie prania. W tym celu nadająca się do ponownego użytku woda do prania, pochodząca z ostatnich faz płukania, jest ponownie filtrowana, uzdatniana i jeszcze raz wykorzystywana w kolejnych fazach prania. Woda zanieczyszczona olejami, smarami, farbami i rozpuszczalnikami może być w oparciu o tę metodę uzdatniana, uzyskując stopień czystości wynoszący 99,8% . Dzięki ciągłej optymalizacji urządzeń technologicznych działających proekologicznie obciążenie środowiska naturalnego jest stale redukowane.

Minimum środków piorących

Proces prania odbywa się z zastosowaniem środków piorących oraz wspomagających pranie, ulegających biodegradacji i dozowanych w możliwie jak najmniejszych ilościach. Wszystkie instalacje działają w oparciu o automatyczne sterowanie procesami technologicznymi. W porównaniu z tradycyjnymi metodami prania oznacza to o 85% mniejsze obciążenie środowiska naturalnego.

Usługi tekstylne firmy MEWA

Firma MEWA posiada 41 placówek w całej Europie. W sposób kompetentny oraz korzystny dla klienta oferuje szeroki asortyment tekstyliów przemysłowych takich jak: odzież robocza i ochronna, czyściwa tekstylne, maty olejowe, wycieraczki do butów oraz artykuły BHP i materiały techniczne. 3900 pracowników obsługuje ponad 145 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle oraz gastronomii.

W 2009 roku spółka osiągnęła obroty w wysokości 426 mld EUR. Założona w 1908 r. firma MEWA należy dzisiaj do czołowych dostawców w segmencie usług tekstylnych, a w październiku 2009 r. wyróżniona została przez renomowanych niemieckich specjalistów w zakresie marki jako „Marka Stulecia”.

źródło: firma MEWA-Textilmanagement

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu