Sfinks otwiera nowe restauracje

Sfinks Polska otwiera restauracje Sphinx oraz WOOK w Kłodzku. Obie restauracje znajdują się w centrum handlowym Twierdza Kłodzko, a klienci mogą korzystać z ich oferty od najbliższego piątku (14.01). Kłodzkie otwarcia są pierwszymi spośród siedmiu zaplanowanych przez Sfinks Polska na ten kwartał.

Zarówno Sphinx, jak i WOOK w Kłodzku to restauracje pełnowymiarowe i obie będą pierwszymi lokalami tych sieci w dolnośląskim mieście. Dzięki nowym otwarciom na terenie całej Polski działają w sumie 93 Sphinksy i siedem WOOKów.

– Sfinks Polska zamierza umacniać swoją pozycję rynkową poprzez otwarcia nowych restauracji, także w miastach, w których nasze sieci do tej pory nie były obecne. Zarówno Sphinx jak i WOOK to marki bardzo lubiane oraz doceniane przez klientów. Świadczą o tym przyznawane regularnie nagrody konsumenckie oraz liczba klientów, korzystających z naszych usług. Sphinx to jedna z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek gastronomicznych w Polsce, której popularność nie słabnie od lat. W naszej ocenie podobny potencjał posiada także jedyny w Polsce koncept sieciowy oferujący kuchnię azjatycką, czyli WOOK. W świetle faktu, że polski rynek – w porównaniu z krajami zachodnimi – jest ciągle niedostatecznie nasycony usługami gastronomicznymi, wraz z początkiem roku 2011 przystępujemy do zapowiadanej rozbudowy sieci restauracji. Będziemy uruchamiać zarówno lokale pełnowymiarowe, jak i koncepty typu express – mówi Mariola Krawiec-Rzeszotek, prezes Sfinks Polska, spółki zarządzającej sieciami Sphinx i WOOK.

źródło/autor: Practum Consulting

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu