Poznaj najlepsze książki dekady

Redakcja serwisu ksiazki.wp.pl przygotowała ranking najważniejszych pozycji literackich ostatnich dziesięciu lat

„Kod Leonarda da Vinci”, „Wojna polsko-ruska”, trylogia „Millenium” i wiele innych. Pozycje już kultowe, choć najstarsze z nich nie mają jeszcze dziesięciu lat. Najważniejsze, najlepsze, warte przeczytania – takie książki znalazły się w rankingu Wirtualnej Polski, przygotowanym przez redakcję serwisu ksiazki.wp.pl

Ranking stworzony przez redakcję serwisu Wirtualnej Polski to najciekawsze i najważniejsze propozycje ostatnich dziesięciu lat. Wybrane tytuły to niejako pozycje obowiązkowe dla wszystkich interesujących się literaturą. Ranking zainteresuje także tych, którzy chcą być na czasie, a sięgając po lekturę mieć pewność, że dana książka na pewno jest dobra.

Na grupę wybranych dzieł składają się trzy zestawienia: najlepsze polskie książki dekady, książki zagraniczne oraz najlepsze reportaże, biografie i non-fiction XXI wieku. Jest zatem coś dla fanów beletrystyki krajowej i światowej, jak i literatury faktu – łącznie 111 pozycji.

To subiektywny ranking, stworzony przez redaktorów, jednak trafiły tu także tytuły najwyżej oceniane przez naszych internautów lub wzbudzające wśród nich największe emocje – mówi Wojciech Sosnowski, koordynator serwisu WP – Stąd obok bestsellerów i pozycji, które okazały się hitami komercyjnymi, znalazły się również książki mało popularne, ale warte wspomnienia ze względu na walory artystyczne i które z pewnością zainteresują fanów literatury.

Dlatego też, w rankingu znajdują się zarówno pozycje znane chyba każdemu, sprzedawane na całym świecie w milionach egzemplarzy, takie jak „Kod Leonarda da Vinci”, saga o Harrym Potterze czy trylogia „Millenium” oraz książki, o których wiedzą tylko najwięksi maniacy literatury np. „Uciekinierka” Alice Munro czy „Rdza” Ewy Berent.

Do zestawienia trafiły książki bardzo różnorodne gatunkowo. Internauta znajdzie tutaj kryminały, horrory, książki science-fiction a nawet komiksy. Również najobszerniejsze zestawienie – prozy niebeletrystycznej jest bardzo różnorodne pod względem gatunku. Trafiły do niego reportaże, biografie, dzienniki pisarzy, wywiady-rzeki, książki historyczne, filozoficzne, publicystyczne itd. Jednym słowem – każdy znajdzie coś dla siebie.

Serwis ksiazki.wp.pl to najstarsza witryna o literaturze w polskiej Sieci. To wygodne, łatwe w obsłudze i kompetentne źródło wiedzy na temat współczesnej literatury, od blisko 10 lat dostarcza internautom informacji, ciekawostek, rankingów i recenzji na temat najciekawszych lektur. Od zawsze też cieszy się olbrzymią popularnością internautów, będąc najpopularniejszym serwisem tego typu w rodzimym Internecie. W październiku 2010 roku witrynę odwiedziło ponad 658 tysięcy użytkowników, którzy wygenerowali ponad 5,855 miliona odsłon (za: Megapanel PBI/ październik 2010).

http://ksiazki.wp.pl/gid,1658,tytul,21-najlepszych-polskich-ksiazek-dekady-2001-2010,galeria.html

http://ksiazki.wp.pl/gid,1660,tytul,40-najlepszych-zagranicznych-ksiazek-dekady-2001-2010,galeria.html

http://ksiazki.wp.pl/gid,1661,tytul,50-najlepszych-reportazy-biografii-i-non-fiction-XXI-wieku-2001-2010,galeria.html

http://ksiazki.wp.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu