Matexi – nowy gracz na polskim rynku nieruchomości

Największy deweloper mieszkaniowy w Belgii – Matexi – wchodzi na polski rynek. Polska jest pierwszym krajem Europy centralnej, w którym Grupa Matexi postanowiła otworzyć filię. Matexi Polska skupiać się będzie na tworzeniu projektów mieszkaniowy średniego segment rynku, których jakość i atrakcyjne lokalizacje będą szły w parze z rozsądnym poziomem cen. Firma już rozpoczęła proces zakupu działek w najpopularniejszych dzielnicach mieszkaniowych Warszawy.

Matexi, będąca częścią prywatnego holdingu Matexi Group, świętowała w zeszłym roku 65 urodziny. W mieszkaniach, apartamentach i domach wybudowanych przez Matexi Group mieszka obecnie około 33 000 rodzin. Znaczy to, że firma ma już ponad 80 000 klientów. Mniej więcej tyle, ile wynosi populacja Konina.

Firma Matexi działa zgodnie z długoterminową strategią. Większość inwestycji przewidziana jest na 5 do 10 lat. Każde z 8 biur równie dużo uwagi poświęca niewielkim budynkom mieszkalnym co dużym projektom powstającym na nawet 50-hektarowych działkach rozsianych po całej Belgii i Luksemburgu.

W 2008 roku Matexi otrzymała nagrodę Flamandzkiej Gazeli Biznesu. Wtedy też grupa zdecydowała się poszerzyć działalność o Europę Centralną. Po szczegółowej analizie sytuacji rynkowej, eksperci Matexi uznali Polskę za kraj o najciekawszych perspektywach inwestycyjnych w segmencie nieruchomości. „ To duży rynek, charakteryzujący się dobrą sytuacją ekonomiczną i liczną populacją młodych ludzi. Jesteśmy tu po to, by zaspokajać ich potrzeby mieszkaniowe, tworząc nowe, wspaniałe miejsca do życia.” – wyjaśnia Mirosław Bednarek, Prezes Zarządu Matexi Polska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu