Narciarzu, ubezpiecz się

Aby zimowy urlop nie zmienił się w koszmar, warto wyrobić sobie odruch kupowania ubezpieczenia wraz z biletem lotniczym i ski-passem

Zimowe ferie zaczną się już za kilka dni, a w poszczególnych województwach zakończą się dopiero 27 lutego. Tysiące Polaków wyjeżdżają na narty lub snowboard do zagranicznych kurortów. Miła perspektywa urlopu nie powinna przesłaniać nam konieczności przewidzenia ewentualnych przykrych sytuacji, które mogą nas spotkać za granicą. Aby na urlop wybrać się ze „spokojną głową”, przy rezerwacji biletu czy hotelu warto wykupić ubezpieczenie podróżne. W serwisie eSKY.pl dostępna jest jedna z najszerszych ofert na rynku.

Analizy statystyk Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl pokazują, że okres od stycznia do kwietnia to czas, w którym Polacy najrzadziej kupują ubezpieczenia podróżne. Tymczasem ferie zimowe, kiedy m.in. beztrosko szusujemy po stokach, niosą ze sobą ryzyko odniesienia kontuzji lub spowodowania przez nas zagrożenia dla innych narciarzy. – Serwis eSKY.pl przygotował dla klientów specjalne ubezpieczenie podróżne, którego zakres należy do najszerszych na rynku – mówi Łukasz Neska z Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl. – Obejmuje zarówno wypadki losowe związane z amatorskim uprawianiem sportów, jak i inne nieprzewidziane sytuacje, na przykład kradzież telefonu komórkowego czy gotówki przy pobieraniu środków z bankomatu. Co więcej, polisa chroni także nasze mieszkanie na czas nieobecności właścicieli, dlatego możemy wyjechać na urlop spokojni o nasz dobytek – dodaje.

Wykupując ubezpieczenie na eSKY.pl, nie będziemy także musieli martwić się o pogodę. Jeśli z powodu warunków atmosferycznych trasy zjazdowe lub stoki zostaną zamknięte, dzięki polisie otrzymamy zwrot pieniędzy za każdy dzień, w którym nie będziemy mogli z nich korzystać.

Polisa oferowana przez eSKY.pl przewiduje również przedłużenie ochrony o 48 godzin, co szczególnie przyda się w sytuacji, jeśli np. coś przydarzy nam się na dzień przed powrotem do kraju. Ponadto ubezpieczenie obejmuje także pokrycie kosztów biletu lotniczego, jeśli nieprzewidziana okoliczność, na przykład poważny wypadek czy ciężka choroba członka rodziny, zmusi nas do odwołania podróży. Zwrot kosztów biletu otrzymamy wówczas niezależnie od zasad przyjętych przez linię lotniczą obsługującą połączenie.

Polisę na zimowy wyjazd kupimy w bardzo prosty sposób – za pomocą jednego kliknięcia w trakcie rezerwacji biletu lotniczego. – Jednym prostym ruchem możemy pozbyć się wielu zmartwień, nie ponosząc przy tym znacznych kosztów – wyjaśnia Łukasz Neska. – Dzienne ubezpieczenie kosztuje u nas tyle, co wydatki na napoje czy czasopisma. W przypadku krótkiej podróży po Europie, trwającej od jednego do trzech dni, wydamy zaledwie 15 złotych, a za każdy kolejny dzień zapłacimy jedynie 4,72 zł za osobę. Dla osób podróżujących poza Europę, stawka dzienna wynosi 6,99 zł za dzień. Więcej o ubezpieczeniach podróżnych eSKY.pl można dowiedzieć się na stronie http://www.esky.pl/ubezpieczenie .

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu