GTS jako pierwszy w regionie zaoferuje usługi monitorowania sieci Ethernet online

GTS Central Europe, wiodący infrastrukturalny operator telekomunikacyjny oraz dostawca usług centrum danych w Europie Środkowo-Wschodniej, przedstawił dzisiaj nową usługę Monitorowania Sieci w trybie online, która jest dedykowana klientom korzystającym z usług GTS Ethernet Line. To nowe rozwiązanie umożliwia bieżący dostęp do statystyk prezentujących jakość i wydajność usług w sieci Carrier Ethernet za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Do tej pory najwyższą jakość usług GTS Ethernet gwarantowały Umowy SLA (Umowy poziomu świadczenia usługi). Nowa usługa monitorowania pozwoli klientom na wygodny dostęp do statystyk parametrów sieci przez portal, którego dostawcą jest firma BaseN. Ta innowacyjna usługa jest jedną z pierwszych tego typu świadczonych w regionie CEE.

“Ethernet staje się preferowaną platformą dostarczania usług transmisji danych. W związku z czym wiele firm chce mieć pewność, że ich sieć działa zgodnie z oczekiwaniami,” powiedział Ignacio Irurita, Wiceprezes ds. Technicznych firmy GTS Central Europe. “GTS oferuje narzędzie, które daje klientom możliwość obserwowania statystyk sieciowych, zwiększając tym samym ich zaufanie do świadczonych przez nas usług ethernetowych.”

Nowa aplikacja gromadzi dane bezpośrednio z urządzeń sieciowych GTS, które są stale monitorowane i przedstawia je użytkownikowi w czasie rzeczywistym. Klient otrzymuje łatwy dostęp do wybranej lokalizacji dzięki graficznie przedstawionej mapie sieci GTS, wraz z zaznaczonymi na niej miejscami własnych biur lub oddziałów. Wybierając na mapie dowolną lokalizację, klient ma dostęp do statystyk, podobnie jak specjaliści Centrum Obsługi Sieci GTS. Bez wątpienia pomaga to zdiagnozować ewentualne problemy, jako że klient i personel obsługujący odnoszą się do tych samych raportów.

Aplikacja monitorowania sieci zapewnia dostęp do różnych raportów usługi GTS Ethernet Line w tym:

  • dostępności sieci w danej lokalizacji,
  • aktualnie wykorzystanego pasma w danej lokalizacji,
  • parametrów jakościowych – np. opóźnień.

GTS ogłosiła uruchomienie usług Ethernet w czerwcu 2010. W skład portfela produktów Ethernet, dostarczanych poprzez jednolitą platformę GTS Ethernet na terytorium Czech, Węgier, Polski, Słowacji oraz Rumunii, wchodzą obecnie: GTS Ethernet Line, GTS Ethernet VPN oraz GTS Ethernet NNI – do łącza Ethernet Carrier. Wprowadzenie i rozwój tych usług stanowi część długofalowej strategii GTS, ukierunkowanej na uzyskaniu wiodącej pozycji wśród dostawców usług Ethernet w Europie Środkowej i Wschodniej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu