Akademia Nikona uczy Photoshopa

Kurs Photoshopa dla fotografujących to nowe zajęcia w Akademii Nikona, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak usunąć skazę ze zdjęć, zapanować nad kolorami i wyeksponować to, co w zdjęciu najważniejsze. Prowadzący – Robert Wyłupek – pokaże także sposoby zmontowania panoramy czy poprawienia tylko fragmentu zdjęcia. Uczestnicy poznają również zasady automatycznej obróbki zdjęć, która pozwala znacznie zaoszczędzić czas przy korekcie dziesiątków fotografii.

Kurs Photoshopa dla fotografujących to autorski program Roberta Wyłupka, który posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu tego zaawansowanego narzędzia do korekty fotografii. Podczas ośmiogodzinnego kursu fotoamatorzy i fotografowie bardziej zaawansowani poznają metodologię pracy wykorzystywaną podczas obróbki zdjęć za pomocą cyfrowego warsztatu  Adobe Photoshop.

Zajęcia rozpoczną się od podstaw, takich jak system zarządzania kolorem, przygotowanie i ustawianie parametrów programu, aby zdjęcia po obróbce były najwyższej jakości. Podczas kursu omówione zostaną także funkcje PS przeznaczone dla fotografów oraz ich prawidłowe wykorzystanie do retuszu portretu, poprawienia “krzywej” architektury, obróbki pejzażu czy stworzenia panoramy. Uczestnicy dowiedzą się także, jak usunąć wady spowodowane przez obiektyw, ciemne narożniki, kolorowe obwódki i beczkowate wypukłości architektury. Pod koniec dnia tajemnicą nie będzie wykorzystywanie warstw oraz masek podczas obróbki zdjęć czy zmiana niechcianego tła. Prowadzący pokaże także, jak przygotować fotografię do druku. Każda osoba po kursie otrzyma zestaw praktycznych ćwiczeń, które pozwolą utrwalić nabytą wiedzę.

Kursy rozpoczną się w marcu i będą odbywać się w różnych miastach Polski m.in. w Gdyni, Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Łodzi.

źródło/autor: Walk&Talk

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu