Synology aktualizuje system operacyjny USB Station 2 – drukowanie, faksowanie i skanowanie w urządzeniach wielofunkcyjnych współdzielone w sieci

Firma Synology udostępniła aktualizację systemu operacyjnego do serwera NAS Synology USB Station 2 – umożliwia ona komputerom podłączonym do sieci lokalnej drukowanie, faksowanie i skanowanie za pośrednictwem urządzeń wielofunkcyjnych.

Funkcja sieciowego druku to powszechnie wykorzystywane udogodnienie. W przypadku faksowania i skanowania sytuacja wygląda odmiennie – tu na przeszkodzie stoi brak uznanego za standard protokołu. Aby skorzystać z tych funkcji w sieci niezbędny jest często zakup kosztownego serwera wydruku ze wsparciem dla urządzeń wielofunkcyjnych. Zaprezentowana przez Synology aktualizacja do systemu operacyjnego sterującego pracą USB Station 2 rozwiązuje tę kwestię i umożliwia pełne wykorzystanie urządzeń wielofunkcyjnych w sieci. Przekłada się to na większą efektywność pracy w domu lub firmie oraz zmniejsza wydatki na dodatkowe urządzenia peryferyjne.

− Dzięki tej aktualizacji, Synology to pierwszy producent serwerów NAS, który za pośrednictwem swojego urządzenia oferuje wsparcie dla sieciowego skanowania i faksowania. Wykorzystujemy tu technologię „USB over TCP/IP”. Umożliwia ona udostępnienie podłączonego do maszyny typu host urządzenia USB innym klientom w sieci. Za pośrednictwem naszego USB Station 2, współdzielenie wielofunkcyjnego urządzenia na różnych platformach jest wyjątkowo łatwe – powiedział Chad Jiang, Product Manager w firmie Synology Inc.

Małe firmy oraz użytkownicy domowi zyskują teraz alternatywę dla kosztownych wielofunkcyjnych serwerów wydruku lub drukarek wyposażonych w interfejs sieciowy. Za pośrednictwem jednego serwera NAS – obok wprowadzonej obsługi urządzeń wielofunkcyjnych − korzystać można również z łatwego współdzielenia plików, transmisji strumieniowej oraz pobierania danych przy wyłączonym komputerze. A wszystko to przy małym zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

Dostępność

Najnowsza wersja systemu operacyjnego do USB Station 2 dostępna jest pod adresem:

http://www.synology.com/support/download.php?lang=enu&b=Others&m=USB%20Station%202

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu