BCC dla Piotr i Paweł: system SAP usprawni zarządzanie siecią supermarketów

Od stycznia br. w jednej z największych polskich sieci detalicznych rusza wdrożenie nowego systemu wspomagającego zarządzanie. „Piotr i Paweł” przy współpracy z firmą BCC wdraża w sieci supermarketów pakiet SAP Retail – branżowe rozwiązanie SAP przeznaczone dla firm handlu detalicznego.

„20 lat temu otworzyliśmy pierwszy sklep w Poznaniu, dziś mamy ich blisko 80 w całej Polsce. Przy rosnącej skali działalności i tak bogatym asortymencie, cały czas chcemy trzymać się naszej zasady – w sklepach „Piotr i Paweł” zakupy mają być przyjemnością. Temu też ma służyć nowoczesny system informatyczny SAP, który wdrażamy wspólnie z BCC. Celem jest również oczywiście usprawnienie organizacji i podniesienie jej efektywności” – mówi Piotr Woś, założyciel i współwłaściciel przedsiębiorstwa.

„Piotr i Paweł” skorzysta m.in. z rozwiązań SAP Retail, usprawniające kluczowe dla sektora detalicznego procesy jak agregowanie zakupów i dostaw, zarządzanie stanami magazynowymi, integracja z systemem kasowym POS (Point of Sales). Zakres wdrożenia SAP obejmuje obszary finansów, kontrolingu, gospodarki materiałowej i magazynowej oraz sprzedaż. BCC uruchomi dla firmy „Piotr i Paweł” także rozwiązania wspomagające raportowanie za pomocą hurtowni danych SAP BW oraz skonsolidowane raportowanie wyników dla grupy kapitałowej, oparte o moduł SAP SEM-BCS.

Rafał Czerwiński, Dyrektor Departamentu Informatyki „Piotr i Paweł” SA, ocenia: „W naszej firmie zmiany i innowacyjne projekty są w pewnym sensie codziennością – od kilku lat, konsekwentnie, realizujemy założone cele zgodnie ze strategią Grupy, czy jest to otwarcie nowego sklepu, czy wprowadzenie nowych rozwiązań wspierających handel. Wdrożenie SAP jest jednak przedsięwzięciem o wyjątkowej wadze, ponieważ nowy system będzie miał wpływ na sposób funkcjonowania firmy na wiele lat. Decydując się na BCC, wybraliśmy doświadczenie i bezpieczeństwo tego strategicznego dla nas projektu”.

Nowy system zostanie w pełni uruchomiony od stycznia 2012 r. Z rozwiązań SAP w codziennej pracy będą korzystać pracownicy w kilkunastu spółkach grupy kapitałowej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu