Wehikuł inwestycyjny One-2-One i Blumerang

Grupa One-2-One oraz Blumerang, spółka notowana na NewConnect podpisały umowę o współpracy. Wspólny projekt zakłada utworzenie wehikułu inwestycyjnego, działającego w obszarze nowych technologii. W tym tandemie One-2-One odpowiadać będzie za dostarczanie rozwiązań nowotechnologicznych, a Blumerang zapewni im wsparcie inwestycyjne.

Pierwszą aktywnością w zakresie współpracy jest sprzedaż jednej z spółek Grupy One-2-One – iFusion firmie Abacab NT, którą zarządza Blumerang. Abacab NT jest firmą inwestującą w spółki z branży nowych technologii. Celem spółki jest maksymalizacja zysku na realizowanych przez siebie inwestycjach. Zarząd One-2-One zawarł umowę objęcia 11,39 proc. akcji Abacab NT, przy czym współpraca z Blumerang przewiduje przejęcie w sumie 30 proc. Wkrótce Abacab NT zmieni nazwę na Blue One, która ma symbolizować kooperację obu firm.

– iFusion pod skrzydłami One-2-One osiągnęła dojrzałość biznesową i może działać samodzielnie. Nad dalszym rozwojem, inwestowaniem oraz zarządzaniem iFusion będzie czuwał Blumerang poprzez Abacab NT – mówi prezes One-2-One Piotr Majchrzak  – Grupa One-2-One dzięki udziałom w Abacab NT  będzie partycypować w zyskach  związanych z potencjałem iFusion. Jednocześnie będziemy mogli skupić się na core biznesie, czyli usługach dla mediów, branży marketingowej i projektach korzystających z technologii mobilnych dla rynku finansowego.

One-2-One zgodnie ze strategią na ten rok planuje uporządkować strukturę grupy i rozwinąć narzędzia skierowane do sektora bankowego. Istotnym aspektem działalności będzie również poszukiwanie kolejnych ciekawych projektów z dziedziny nowych technologii. Nad tą częścią biznesu, z uwagi na szeroką wiedzę w tym zakresie, będzie czuwał  wiceprezes Tomasz Długiewicz.

– Zapraszamy do współpracy firmy z innowacyjnymi pomysłami z obszaru nowych technologii. Jesteśmy gotowi je popierać i rozwijać, a dzięki wsparciu inwestycyjnemu ze strony Blumerang wprowadzać na rynek – mówi Tomasz Długiewicz.

źródło/autor: One-2-One

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu