Technologia 3D w każdym domu?

Tagi:

Liczne badania pokazują, że mimo ostrożności, z jaką podchodzimy do zakupów on-line, już co 4 Polak dokonuje zakupów w sieci. Produkty chętnie oglądamy w tradycyjnych sklepach, jednak Internet kusi nas niższą ceną. Serwis Ceneo.pl przeprowadził analizę popularności poszczególnych grup produktów w 2010 roku. Tradycyjnie królują telewizory, komputery i telefony, a więc sprzęt który w Internecie można kupić zdecydowanie taniej niż w off-linie . Miniony rok pokazuje, że coraz popularniejsze stają się stosunkowo nowe na rynku telewizory 3D.

Jakie telewizory najchętniej wybierają internauci? Przede wszystkim LCD, natomiast coraz mniejszym zainteresowaniem cieszą się do niedawna popularne plazmy. Rok 2010 pokazał także nowy wyraźny trend: Polacy coraz chętniej stawiają na technologię 3D. Pierwszy tego typu telewizor pojawił się na Ceneo.pl w lipcu 2009, ale dopiero w marcu 2010 dołączyły do niego kolejne. Statystyki roczne mówią, że wśród 30 najpopularniejszych telewizorów były trzy telewizory 3D. Natomiast w samym grudniu, wśród 30 telewizorów było już 7 w technologii 3D. Szykuje się rewolucja?

Najtańsze modele 3D można kupić za niecałe 4 tys. zł. Ale czy warto? Na pewno doznania wizualne są wyjątkowe. Nie trzeba już wyjść do kina by za pomocą specjalnych okularów rozkoszować się trójwymiarowym obrazem. Dla fanów takich estetycznych rozkoszy jest to niewątpliwa gratka. Ciekawe nowinki pojawiły się na niedawnych targach w Las Vegas. Toshiba zaprezentowała telewizor 3D do którego nie potrzeba już okularów. Co więcej, zapowiedziała jego wprowadzenie na rynek. Pierwsze modele mają się pojawić już w ciągu roku.

W oczekiwaniu na te nowinki, pozostaje nam zakupić telewizor 3D wraz z najpopularniejszym w Ceneo.pl filmem na blu-ray – Avatarem – i rzucić się w wir wizualnych przygód.

źródło/autor: Ceneo.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu