Supernova IDM Fund zwiększa zaangażowanie w eSKY.pl

Supernova IDM Fund zwiększył swoje udziały w liderze turystyki online z 19 proc. do 29,7 proc. Fundusz wspierał również eSKY.pl w procesie przejęcia portalu biletylotnicze.pl.

Zwiększenie udziałów w eSKY.pl jest przykładem realizacji strategii funduszu polegającej na inwestowaniu w mniejszościowe udziały spółek, które odznaczają się dużym potencjałem rozwoju, z sektora technologicznego i e-commerce.

Decyzje o tym, czy skorzystamy z opcji zakupu dodatkowych udziałów w eSKY.pl uzależnialiśmy od wyników finansowych spółki w 2010 r. Gdy okazało się, że eSKY.pl jest jedną z niewielu firm z branży turystycznej w Polsce, która w 2010 r. uzyskała przychody o prawie 50 proc. wyższe niż w 2009 r., podjęliśmy decyzję o zwiększeniu naszego zaangażowania w spółkę. Wierzymy, że eSKY.pl może dalej dynamicznie się rozwijać, co w przyszłości pozwoli nam na wyjście z inwestycji z zyskiem – mówi Wojciech Grzybowski, Prezes Zarządu Supernova IDM Fund.

Przejmując 100 proc. udziałów portalu biletylotnicze.pl, eSKY.pl wzmocnił swoją pozycję w sektorze turystyki online w Polsce.

Wsparcie ze strony Supernova IDM Fund pomogło nam w przejęciu portalu biletylotnicze.pl. Transakcja ta jest kolejnym etapem realizacji strategii konsolidacji rynku turystyki online w Polsce. W przyszłym roku planujemy kolejne przejęcia w kraju oraz dalszą ekspansję na zagranicznych rynkach. Oczekujemy, że w 2011 roku przychody naszej firmy osiągną 300 mln zł – mówi Łukasz Habaj, Wiceprezes Zarządu eSky.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu