Michał Walkiewicz poprowadzi dział publicystyki Filmwebu

Michał Walkiewicz od stycznia dołącza na stałe do zespołu Filmweb.pl. Michał Walkiewicz poprowadzi Filmweb24 – nowy dział publicystyki Filmwebu, który ruszy w lutym tego roku.

Filmweb już od kilku lat intensywnie rozwija swój dział opinii, publikując między innymi eseje, felietony, relacje z festiwali zarówno autorstwa początkujących, jak i uznanych krytyków. Teraz publicystyka zyska nową oprawę i swoje wydzielone miejsce na portalu. W ramach stałych cykli Filmweb24 będzie poruszał szeroką tematykę: od premier, przez klasykę, seriale, po kino klasy B.

– Michał jest dla nas bardzo cennym nowym pracownikiem. Cieszymy się, że będziemy wspólnie pracować – mówi Krzysztof Michałowski, dyrektor zarządzający portalu.

– Żadne inne medium w Polsce nie dociera do tak szerokiej rzeszy miłośników kina jak Filmweb. Wykorzystamy ten fakt, by w atrakcyjny sposób omawiać nowe zjawiska w kinie, przybliżać arcydzieła i filmy zapomniane, zderzać różne style i konwencje pisania o filmie, a także stworzyć platformę dialogu o polskiej kinematografii. Cenimy przede wszystkim odwagę w wyrażaniu poglądów, świeże spojrzenie i miłość do kina – stwierdza Michał Walkiewicz. – Fantastycznie, że powstanie taka przestrzeń rozwoju krytyki filmowej i szeroko pojętej dyskusji wokół filmu.

Michał Walkiewicz ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2008 roku został laureatem konkursu im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków. Jest współautorem książek „Bond Leksykon” i „Skolimowski. Przewodnik Krytyki Politycznej”. Publikował m.in w: „Filmie”, „Kinie”, „Tygodniku Powszechnym”, „Machinie”, „Czasie Kultury”, „Dwutygodniku”, „KMAGu” „Aktiviście” i „Panoptikum”. Był współzałożycielem „Gazety Filmowej”. Z Filmwebem współpracuje od stycznia 2008.

Filmweb to największy w Polsce i drugi w Europie portal filmowy, a jego zasięg stale rośnie. Jest nie tylko drugą największą bazą filmową, ale również pierwszym źródłem informacji o filmie w polskim Internecie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu