Konferencja Eurocinema Expo 2011 – 3D dla kin lokalnych w całej Polsce

Apollo Film wraz z agencją 4D media relations oraz Patronem Merytorycznym – Fundacją Rozwoju Kina organizują konferencję Eurocinema Expo 2011. Będzie to spotkanie przedstawicieli kultury i przemysłu filmowego ze specjalistami nowych technologii cyfrowych i finansów.

Do udziału w konferencji zaproszono także przedstawicieli władz centralnych i samorządowych z Polski i zagranicy. Konferencja poświęcona będzie zagadnieniom związanym z digitalizacją kina, w tym tak istotnej kwestii jak pozyskiwanie funduszy na kina 3D. Spotkanie odbędzie się w Krakowie, w dniach 16-17 lutego br., a udział w nim dla organizacji non-profit oraz instytucji publicznych jest BEZPŁATNY.

W trakcie konferencji będą poruszane zagadnienia związane z digitalizacją kina, odbędą się też dyskusje o zasadach budowania strategii rozwoju kin dla społeczności lokalnych, w tym omówiona będzie kwestia korzystania z kontentów alternatywnych. Zaprezentowane zostaną również dodatkowe możliwości wykorzystania technologii 3D w kinie, takie jak np. transmisje z przedstawień baletowych i operowych, koncertów oraz imprez sportowych. Przedstawione będą również inne formy generowania przychodu, takie jak: reklama, organizacja konferencji oraz prowadzenie gastronomii, które w połączeniu z wpływami z biletów mogą przyczynić się do samofinansowania kin w przyszłości.

Podczas spotkania omówiona zostanie również kwestia pozyskiwania funduszy przez jednostki budżetowe oraz organizacje non-profit, a także inne podmioty. Jako przykład w tym zakresie przedstawiony zostanie wzorzec Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych, pionierskiego projektu cyfryzacji kin lokalnych w Europie, wykorzystującego środki z funduszy strukturalnych.

Dodatkowo, w części wystawienniczej, uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami sprzętowymi: D-cinema, E-cinema, różnymi systemami 3D oraz z całą gamą produktów, dedykowanych dla sektora kinowego.

Konferencja kierowana jest do: właścicieli/przedstawicieli kin studyjnych i lokalnych Europy Środkowej, jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego: domów i ośrodków kultury, sportu i rekreacji, centrów kultury, instytucji prowadzących działalność kinową, organizatorów jednostek samorządu terytorialnego, decydujących o ich działaniu, zapewniających dotację podmiotową i środki na inwestycje, decydentów w zakresie rozwoju kultury i kinematografii.

Idea Eurocinema Expo 2011 narodziła się ze statutowej misji Fundacji Rozwoju Kina, a jednocześnie z zaangażowania Apollo Film we wspieraniu rozwoju kin tradycyjnych oraz japońskiej firmy NEC Display Solutions, producenta m.in. projektorów kinowych oraz monitorów wielkoformatowych.

Patronami medialnymi przedsięwzięcia są: TVP Kultura, magazyn FILM, portale Stopklatka oraz Nasze Miasto.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu