Bizhub PRESS C8000 zapowiada drukarnie cyfrowe nowej ery

Konica Minolta po raz kolejny wyprzedza technologicznie konkurencję. Tym razem z nowym urządzeniem, które rewolucjonizuje rynek druku średnionakładowego. Bizhub PRESS C8000, bo o nim mowa, to nie tylko kwintesencja najbardziej zaawansowanych technologii, ale również ukłon w stronę niskich kosztów eksploatacji i ekologii. W swojej klasie jest zdecydowanym faworytem, jeśli chodzi o technologię i wydajność – osiąga to między innymi dzięki rewolucyjnemu tonerowi Simitri HD+.

Seria bizhub PRESS C8000 została zaprojektowana w celu uzyskania idealnej jakości obrazu, wyjątkowej powtarzalności, wydajności i elastycznej obsługi nośników. Wszystko po to, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Opracowane przez Konica Minolta rozwiązania technologiczne, jak S.E.A.D. II i Simitri HD+, połączone z obsługą papieru o gramaturze do 350 g/m2, wykorzystaniem podciśnienia do podawania nośnika oraz podwójną korektą zawinięć papieru to czynniki, które czynią bizhub PRESS C8000 najnowocześniejszym systemem do druku średniego nakładu! System drukuje z prędkością 80 stron na minutę w formacie A4 i posiada szerokie możliwości rozbudowy o moduły wykańczające.

Obraz ostry jak brzytwa… i ekologiczny

Nowa, flagowa seria bizhub PRESS C8000 to urządzenia z wyższej półki, spełniające wymagania profesjonalnych poligrafów. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań serii jest trzecia generacja tonera Simitri HD+, gwarantującego znakomitą jakość obrazu i wysoką wydajność. Toner umożliwia też tworzenie naturalnie wyglądających obrazów zbliżonych do tych, jakie uzyskać można dzięki drukowi offsetowemu. Punkty i wąskie linie są precyzyjnie reprodukowane w sposób zapewniający naturalny połysk, gwarantowany dotąd tylko przez druk offsetowy. Dzięki tonerowi Simirt HD+ obrazy są odporne na warunki atmosferyczne; jego eksploatacja natomiast zapewnia bardzo wysoką wydajność poprzez zastosowanie niskiej temperatury utrwalania.

Simitri HD+ to też kolejny dowód na zaangażowanie Konica Minolta w ochronę środowiska. Toner wykonany jest częściowo z biomasy, która jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla i pozwala na efektywniejsze wykorzystanie energii na linii produkcyjnej. Dlatego emisje gazów takich jak dwutlenek węgla, tlenki siarki czy tlenki azotu są ograniczone o 1/3 w porównaniu z tradycyjnym tonerem proszkowanym.

Bizhub PRESS C8000 jest jedynym urządzeniem z portfolio Konica Minolta, w którym zastosowano nowoczesny toner Simitri HD+.

S.E.A.D. II oznacza „dwa razy lepszy”

Rosnący poziom zaawansowania urządzeń drukujących sprawił, że lepszą jakość wydruków można uzyskać wyłącznie przy zastosowaniu wysoce precyzyjnej technologii przetwarzania obrazu. Aby optymalnie wykorzystać możliwości mechanizmu drukującego i zagwarantować wysoką jakość, system przetwarzania musi ściśle współpracować z poszczególnym procesami technologicznymi, takimi jak systemy tworzenia i utrwalania obrazu.

W odpowiedzi na te wymagania Konica Minolta opracowała nową technologię przetwarzania obrazu S.E.A.D. II, czyli Screen-Enhancing Active Digital Processing. Jest to obecnie najnowocześniejsza technologia jakościowo zbliżająca druk cyfrowy do druku offsetowego. Nowe rozwiązanie S.E.A.D gwarantuje rzeczywistą rozdzielczość 1200 dpi, nowy schemat przetwarzania danych 1200 dpi x 8 bitów, technologię rastrowania zoptymalizowaną dla rozdzielczości 1200 dpi oraz wyraźną reprodukcję tekstów i wyjątkowe przetwarzanie konturów (pocienianie tekstu, linie bez załamań).

Bogactwo wykończeń

Dodatkowym atutem serii bizhub PRESS jest możliwość rozbudowy o bogate portfolio modułów wykańczających. Należą do nich moduł składający i dziurkujący, moduł produkcji broszur z funkcją przycinania, moduł zszywający – obsługujący zszywanie do 100 arkuszy, moduł do wykonywania opraw klejonych dla maksymalnie 300 arkuszy, a także moduł dziurkowania wielopunktowego.

Jak wskazują tendencje rynkowe, w Europie sprzedaż kolorowych urządzeń produkcyjnych, w szczególności niskonakładowych, będzie stale rosnąć. Rośnie również popyt na urządzenia średnionakładowe. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest nowa seria rodziny PRESS firmy Konica Minolta, na której czele stoi zdecydowany lider w dziedzinie szybkości i jakości – bizhub PRESS C8000.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu