Wśród najnowszych i najbardziej stylowych notebooków Lenovo każdy znajdzie coś dla siebie w nowym roku

Firma Lenovo (HKSE: 0992) (ADR: LNVGY) zaprezentowała dziś na pokazie International Consumer Electronics Show (CES) 2011 nową, atrakcyjną ofertę notebooków IdeaPad, w tym najszybciej uruchamiające się komputery z systemem Windows 7 na świecie — IdeaPad Y470 i Y570.

Nowe notebooki Lenovo IdeaPad — w tym modele z serii Y, Z, S, V, G i B — to atrakcyjna propozycja dla szerokiego grona konsumentów, przyciągająca eleganckimi, nowoczesnymi elementami wzornictwa, takimi jak obudowy ze szczotkowanego metalu i wypukła faktura, a także najnowszymi technologiami ulepszającymi wydajność i funkcje rozrywkowe.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych nowych notebooków IdeaPad — wyznaczają one najnowsze trendy wzornictwa komputerowego dla konsumentów” — powiedział Dion Weisler, wiceprezes ds. operacyjnych firmy Lenovo. „Swoją ofertę wzbogaciliśmy o atrakcyjne cechy i funkcje, takie jak czas uruchamiania poniżej 10 sekund, a także nowe, industrialne wzornictwo. Użytkownicy uzyskują lepszą wydajność i wrażenia z pracy z komputerem”.

IdeaPad Y570d, Y570, Y470 — wysoka wydajność mobilnej rozrywki

Nowe notebooki Lenovo IdeaPad Y560d, Y470 i Y570 wyróżniają się wysokowydajnymi procesorami oraz innowacyjnymi narzędziami i funkcjami, dzięki którym mobilna rozrywka jest bardziej realistyczna, atrakcyjna i intuicyjna.

Wszystkie notebooki z nowej serii Y mają nowy certyfikat Lenovo Enhanced Experience 2.0 for Windows 7, co oznacza, że uruchamiają się średnio o 20 sekund szybciej niż typowy komputer z systemem Windows 7, a to dzięki technologii Lenovo RapidBoot1. Korzystając z opcjonalnej technologii SSD Lenovo RapidDrive, nowe modele Y470 i Y570 mogą uruchamiać się w mniej niż 10 sekund. W komputerach tych zastosowano dyski SSD oraz dyski twarde, uzyskując szybkie uruchamianie systemu i aplikacji oraz pamięć masową po przystępnej cenie.

Wyposażone w najnowsze procesory drugiej generacji Intel® Core™ (do poziomu i7) z technologią Intel Turbo Boost Technology 2.0 oraz przełączaną grafikę do poziomu NVIDIA® GT 550M 1 GB, notebooki te są przystosowane do rozrywki dla mobilnych użytkowników. Zawierają one funkcję OneKey® Theatre II, która jednym naciśnięciem przycisku umożliwia maksymalizację ustawień audiowizualnych, a technologia SRS Premium Sound z głośnikami zaprojektowanymi przez JBL zapewnia pełniejszy dźwięk.

Konsumentom poszukującym najlepszych funkcji rozrywkowych można śmiało polecić model Y570d, udostępniający funkcję Nividia 3D Vision. Zakładając dodane w komplecie okulary 3D, użytkownicy mogą ożywić rozrywkę i oglądać trójwymiarowe filmy, zdjęcia oraz gry.

IdeaPad Z570, Z470, Z370 — modne notebooki multimedialne

Notebooki Lenovo z serii Z są przeznaczone dla konsumentów poszukujących komputera, który nadąży za ich dynamicznym trybem życia. Z zewnątrz IdeaPad Z470 i Z370 wyróżniają się futurystycznym wzornictwem z przezroczystą obudową o kolorach w stylu pop, takich jak fuksja, niebieski i ciemnobrązowy. Zwolennicy minimalizmu mogą wybrać model IdeaPad Z570 o luksusowym wyglądzie wysokiej klasy z klawiaturą Accutype z klawiszami wystającymi od spodu, wbudowaną w nowoczesny panel o fakturze włosa z efektem metalicznym.

Wewnątrz notebooki serii Z kryją nowe procesory drugiej generacji Intel® Core™ i7 z technologią Intel® Turbo Boost Technology 2.0. Mają one także certyfikat Lenovo Enhanced Experience 2.0 for Windows 7, gwarantujący multimedialną rozrywkę bez zakłóceń. Filmy i telewizję internetową użytkownicy notebooków z serii Z mogą oglądać na panoramicznym ekranie HD 16:9 (w modelach 13,3”, 14 i 15,6”), z opcjonalnym napędem Blu-ray Disc™ oraz technologią Dolby® Advanced Audio zapewniającą zachwycający dźwięk. Notebooki z serii Z zawierają ponadto funkcję OneKey™ Theater II, która umożliwia optymalizację ustawień audiowizualnych oraz zapewnia wyraźniejszy, jaśniejszy obraz i pełniejszy dźwięk, a także technologię udoskonalania dźwięku SRS® Premium Sound™. Także dzięki nim jest to modna propozycja dla osób poszukujących komputera do rozrywki.

IdeaPad S100, S205 — pełny niespodzianek, elegancki asystent internetowy

Lenovo prezentuje dwie nowe pozycje z oferty ultraprzenośnych notebooków: IdeaPad S100 i IdeaPad S205. IdeaPad S205 to łatwo przenośny mininotebook o przekątnej 11,6 cala o ultralekkiej konstrukcji, ze stylową klawiaturą AccuType z wystającymi od spodu klawiszami, dzięki której można wygodniej pisać na mniejszych notebookach. Ze względu na opcjonalną, wbudowaną łączność 3G oraz długą żywotność baterii S205 jest doskonałym urządzeniem do przeglądania stron internetowych w domu lub w drodze. Zawiera on również funkcję DirectShare, która umożliwia synchronizowanie plików z innym komputerem bez łączenia się z Internetem.

Następcą popularnego netbooka Lenovo S10-3 jest nowy IdeaPad S100 z podświetlanym wyświetlaczem LED o przekątnej 10,1 cala oraz wysokiej jakości klawiaturą AccuType. Dostępny w różnych kolorach, takich jak czerwony, fuksja, niebieski i czarny, model ten waży mniej niż kilogram, dzięki czemu stanowi świetną i przystępną cenowo propozycję dla osób poszukujących komputera do pracy w ruchu.

IdeaPad V570, V470 i V370 — praca szybsza i skuteczniejsza

Kto powiedział, że praca nie może być przyjemna? Z notebookiem IdeaPad serii V — V370, V470 i V570 — można zaimponować w biurze i zrelaksować się w domu. Wyróżniają się one profesjonalnym wyglądem dzięki aluminiowej obudowie, a także płaską konstrukcją o grubości zaledwie 21 mm. Przeznaczone dla konsumentów oraz małych firm notebooki z serii V mają zupełnie nowe procesory drugiej generacji Intel® Core™, umożliwiające szybką i dokładną pracę. Notebooki z serii V przyspieszają też pracę dzięki certyfikacji Lenovo Enhanced Experience 2.0 for Windows® 7. W ramach tego programu optymalizacji komputery zostały wyposażone w technologię Lenovo RapidBoot, która umożliwia uruchamianie systemu w czasie o średnio 20 sekund krótszym w porównaniu z typowym komputerem z systemem Windows 71.

Aby zabezpieczyć to, co w notebooku najważniejsze, modele z serii V zawierają skuteczne narzędzia zabezpieczające dane użytkowników. Spośród funkcji zabezpieczeń można wymienić OneKey™ Rescue System do szybkiego tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych oraz Lenovo Security Suite — wszechstronny pakiet narzędzi zabezpieczających, które szyfrują i chronią dane przed dostępem niepowołanych osób. Notebooki z serii V wyposażone są również w czytnik linii papilarnych, który umożliwia uwierzytelnianie biometryczne na podstawie odcisku palca zamiast hasła, a także blokadę portów USB.

Lenovo G770, G570, G470, G575, G475 — przystępne cenowo notebooki klasy mainstream

Z myślą o konsumentach poszukujących najbardziej ekonomicznych i podstawowych komputerów mobilnych z najnowszymi procesorami firma Lenovo powiększyła serię G o nowe modele 17-, 15- i 14-calowe. Wytrzymałe, lecz eleganckie laptopy G770, G570, G470, G575 i G475 oferują wszechstronne funkcje, takie jak Lenovo Enhanced Experience 2.0 for Windows 7 z technologią RapidBoot, która umożliwia szybsze uruchamianie i zamykanie systemu oraz optymalizację funkcji multimedialnych, zarządzanie energią, które chroni żywotność baterii, a także OneKey Rescue System, który umożliwia łatwe tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych.

Lenovo B570 i B470 — podstawowe komputery do pracy i zabawy

Firma Lenovo zapowiedziała także kilka nowych modeli swojej podstawowej marki przystępnych cenowo komputerów domowych, w tym B570 i B470 dla segmentu małych firm i biur domowych. Rodzina podstawowych notebooków i komputerów stacjonarnych Lenovo jest przeznaczona dla konsumentów poszukujących najnowszych technologii, w tym funkcji multimedialnych i zabezpieczeń, do użytku w biurze lub do rozrywki w domu. Notebooki Lenovo z serii B to przystępne cenowo notebooki do zadań służbowych i zabawy, zawierające funkcje i technologie, które zwiększają efektywność pracy. Dzięki temu użytkownicy mogą spędzać więcej czasu nad tym, co lubią robić najbardziej. Modele B570 i B470 zawierają procesory do poziomu Intel Core i5 drugiej generacji z technologią Intel Turbo Boost Technology 2.0, system operacyjny do poziomu Windows 7 Professional, a także Lenovo Enhanced Experience for Windows 7 z technologią Lenovo RapidBoot, która umożliwia szybsze uruchamianie i zamykanie systemu oraz optymalizację funkcji multimedialnych.

Ceny i dostępność

  • Nowe notebooki IdeaPad z serii S będą dostępne od marca 2011 r. w cenach od 329,99 USD.
  • Nowe notebooki IdeaPad z serii Y będą dostępne od maja 2011 r. w cenach od 899,99 USD.
  • Nowe notebooki Lenovo z serii B będą dostępne od kwietnia 2011 r. w cenach od 499,99 USD.
  • Nowe notebooki Lenovo z serii V będą dostępne od kwietnia 2011 r. w cenach od 599,99 USD.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu